PGE Turów we Włocławku (83:75)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-01-09 09:33 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To dziewiąte zwycięstwo wicemistrzów Polski w tym sezonie.

Zgorzelczanie udanie zrewanżował się Anwilowi za październikową porażkę we własnej hali i dzięki zwycięstwu we Włocławku awansował na 3. miejsce w tabeli.

Początek spotkania należał do gospodarzy, ale już po pięciu minutach zespół z Dolnego Śląska złapał właściwy rytm gry i zaczął budować przewagę. Ostatecznie zgorzelczanie wygrali pierwszą kwartę sześcioma punktami, w czym duża zasługa zdobywcy aż 11 punktów Amerykanina Prince'a.

W kolejnej ćwiartce spotkania Turów nadal imponował skutecznością, włocławianie nie mieli pomysłów w ataku. W efekcie w 13 minucie  podopieczni trenera Miodraga Rajkovicia osiągnęli już 12 punktów przewagi.

Anwil nie złożył jednak broni i mozolnie odrabiał punkt po punkcie. W ostatniej części meczu zespół trenera Miliji Bogicevicia zdołał odzyskać prowadzenie. Po rzucie Seida Hajricia Anwil na niespełna 5 minut przed końcem wygrywał nawet 71:64.

Potem jednak osiem punktów z rzędu zdobyli zgorzelczanie i wynik znów był bliski remisu. W decydujących momentach spotkania kluczowe rzuty oddali J.P. Prince, Łukasz Wiśniewski oraz Damian Kulig. Ich trafienia zapewniły cenny wyjazdowy sukces ekipie z Dolnego Śląska.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 75:83 (16:22, 20:21, 19:19, 20:21)

Anwil Włocławek: Deividas Dulkys 25, Seid Hajric 19, Mateusz Kostrzewski 10, Dusan Katnic 7, Keith Clanton 6, Danilo Mijatovic 4, Michał Sokołowski 4, Piotr Pamuła 0, Mikołaj Witliński 0.

PGE Turów Zgorzelec: J.P. Prince 20, Łukasz Wiśniewski 18, Damian Kulig 13, Tony Taylor 10, Filip Dylewicz 8, Piotr Stelmach 6, Ivan Zigeranovic 6, Jakub Karolak 2, Denis Krestinin 0.