Miller bohaterem. Śląsk wygrywa

| Utworzono: 2014-01-12 19:54 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Śląsk pewnie pokonał w Starogardzie Gdańskim rozpędzono ostatnio Polpharmę 81:69. Bohaterem ekipy Jerzego Chudeusza był Paul Miller.

Rozpoczęło się źle, skończyło wybornie. W pierwszej kwarcie goście mięli sporo problemów w defensywie. Wyszli mocno stremowani. Po 10 minutach przegrywali 19:22.

Z halą i obręczami obiektu w Starogardzie oswoili, a nawet zaprzyjaźnili się w drugich 10 minutach. Śląsk zagrał kapitalnie w ataku. Imponował szczególnie najnowszych nabytek Trójkolorowych Paul Miller. Amerykanin był liderem strefy podkoszowej. Przyćmił pierwszego Polaka w NBA Cezarego Trybańskiego.

Dzięki doskonałej postawie Millera i bardzo dobrej grze pozostałych zawodników Śląska po 20 minutach beniaminek prowadził 50:39.

Po przerwie grał w dalszym ciągu "swoje". Gospodarze nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. Śląsk w pełni kontrolował to co działo się na parkiecie. Zmiany zaordynowane przez Jerzego Chudeusza i Tomasza Jankowskiego juz robią swoje. Choć 3 kwartę Polpharma wygrała 18:13, w czwartej znów przewaga Śląska była wyraźna.

W końcówce było i efektywnie i efektownie. Kibice Kociewskich Diabłów liczyli na wygraną swoich pupili, ale docenili też klasę przeciwnika.

Wyróżnił się przede wszystkim Paul Miller. Amerykanin zdobył aż 25 punktów na 60% skuteczności. Nie zawiódł też Danny Gibson kończąc mecz z dorobkiem 15 oczek.

Polpharma Starogard Gd. - Śląsk Wrocław 69:81

Punkty:

Polpharma Starogard Gd.: Kevin Johnson 17, Michael Hicks 13, Nikola Jeftic 12, Ovid Varanauskas 8, Cezary Trybański 7, Courtney Eldridge 6, Grzegorz Kukiełka 3, Kacper Radwański 3, Marcin Kosiński 0.

Śląsk Wrocław: Paul Miller 25, Danny Gibson 15, Dominique Johnson 11, Robert Skibniewski 8, Jakub Parzeński 7, Paweł Kikowski 5, Krzysztof Sulima 5, Radosław Hyży 3, Nicola Malesevic 2, Michał Gabiński 0.