Przegraliśmy z Francuzami, 27:28

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-01-16 08:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Najwięcej bramek dla naszej drużyny, 5, zdobył Jakub Łucak z Chrobrego Głogów. Na początku meczu gra byłą niezwykle wyrównana a żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi. W 15 minucie Polacy objęli prowadzenie 7:5, ale Francuzi szybko odrobili straty. Słabszy okres gry biało - czerwonych spowodował, że ze stanu 11:10 zrobiło się 11:14. Na szczęście tuż przed przerwą naszej drużynie udało się zbliżyć do rywali.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla biało - czerwonych. Dwie zdobyte bramki dały nam prowadzenie. Później gra się wyrównała, choć nasza drużyna miała problemy z atakiem pozycyjnym i dobrze spisującym się w bramce Cyrilem Dumoulinem.To spowodowało, że na 12 minut przed końcem przegrywaliśmy 21:24.
Biało - czerwoni ruszyli do odrabiania strat i doprowadzili do remisu 27:27, ale na pół minuty przed końcem decydującą bramkę zdobył Igor Anic. Polacy, choć w ostatniej akcji mieli piłkę to podobnie jak w poniedziałkowym meczu z Serbią nie zdołali wyrównać.

W piątek nasi reprezentanci zagrają z Rosją. Zwycięstwo w tym meczu może dać nam awans do kolejnej rundy.

Polska - Francja 27:28 (14:15)

Polska: Sławomir Szmal - Bartłomiej Jaszka 2, Krzysztof Lijewski 4, Karol Bielecki, Adam Wiśniewski 1, Bartosz Jurecki 3, Michał Jurecki 2, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz 3, Kamil Syprzak, Jakub Łucak 5, Przemysław Krajewski 2, Michał Szyba 1, Piotr Chrapkowski 4.

Francja: Cyril Dumoulin - Jerome Fernandez 3, Igor Anic 4, Daniel Narcisse, Alix Nyokas 1, Nikola Karabatic 8, Mathieu Grebille, William Accambray 4, Luc Abalo 2, Cedric Sorhaindo 2, Michael Goigou 4, Luka Karabatic.

Kary: Polska - 12 minut; Francja - 12 minut.