Chrobry Głogów przegrał z Wisłą

| Utworzono: 2014-01-21 08:46 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Lider grupy zachodniej II ligi kontra trzecia drużyna ekstraklasy. Piłkarze Chrobrego Głogów zmierzyli się w Grodzisku Wielkopolskim z Wisłą Kraków. Choć przegrali 1:2, pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Głogowianie prowadzili od 11. minuty po trafieniu Damiana Sędziaka. W 35. minucie Wisła mogła doprowadzić do wyrównania, ale testowany Danijel Klarić nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Sebastian Janicki.

"Biała Gwiazda" do remisu doprowadziła tuż przed przerwą. Bramkarza Chrobrego pokonał Fabian Burdenski. Sześć minut przed końcem meczu rezultat spotkania ustalił Emmanuel Sarki.

20 stycznia 2014, Grodzisk Wielkopolski (boczne boisko Dyskobolii)

Chrobry Głogów 1-2 Wisła Kraków

Damian Sędziak 12 - Fabian Burdenski 45, Emmanuel Sarki 84

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki (30 zawodnik testowany, 60 Mariusz Rzepecki) - Michał Ilków-Gołąb (46 Krzysztof Ziemniak), Michał Michalec (46 Piotr Niewieściuk), Michał Szałek, Adam Samiec - Karol Danielak (70 Łukasz Kuczer), Mateusz Hałambiec, Krzysztof Ulatowski (65 Jakub Ałdaś), Łukasz Kuczer (46 Mateusz Janeczko), Damian Sędziak (46 Patryk Obiała) - Łukasz Szczepaniak (46 Paweł Baraniak).

Wisła Kraków: Mateusz Zając - Patryk Fryc, Michał Nalepa, Alan Uryga, Maurício - Michał Szewczyk (46 Emmanuel Sarki), Fabian Burdenski (46 Osman Chávez), Lucas (46 Dawid Kamiński), Denis Popovič, Wilde-Donald Guerrier - Danijel Klarić.