Szóste miejsce szczypiornistów

| Utworzono: 2014-01-24 22:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Biało-czerwoni zajęli szóstą pozycję w mistrzostwach Kontynentu. Znów dostarczyli swoim kibicom wielkich emocji. Niestety kolejny raz podczas turnieju w Danii naszej drużynie zabrakło szczęścia.

W decydujących momentach zabrakło też skuteczności. Zespół Michaela Bieglera uległ Islandii 27:28.

Przez większość spotkania polski zespół prowadził. Miał momentami 3, 4 bramki przewagi. Do przerwy Polska wygrywała 16:13.

Rywale pierwsze prowadzenie w pojedynku objęli w 60 minucie! Na finiszu okazali się lepsi.

Polska - Islandia 27:28 (16:13).

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Bartłomiej Jaszka 3, Krzysztof Lijewski 4, Patryk Kuchczyński 5, Karol Bielecki 3, Adam Wiśniewski 4, Bartosz Jurecki, Michał Jurecki 3, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak 4, Przemysław Krajewski, Michał Kubisztal, Michał Szyba 1, Piotr Chrapkowski.

Islandia: Bjoergvin Pall Gustavsson, Aron Rafn Edvardsson - Vignir Svavarsson, Karl Kristjan Kristjansson 2, Asgeir Oern Hallgrimsson 2, Thorir Olafsson 1, Gudjon Valur Sigurdsson, Snorri Stein Gudjonsson 8, Olafur Andres Gudmundsson, Arnor Thor Gunnarsson 1, Snerre Jakobsson, Runar Karason 6, Stefan Rafn Sigurmannsson 3, Bjarki Mar Gunnarsson, Gunnar Stein Jonsson 5.

W półfinałach ME piłkarzy ręcznych Dania pokonała Chorwację 29:27, a Francja wygrała z Hiszpanią 30:27. Wielki finał i mecz o brąz w niedzielę.