Zagłębie liderem ekstraklasy

Robert Skrzyński, Robert Radczak | Utworzono: 2014-02-03 06:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Wicemistrzynie Polski prowadzone przez Bożenę Karkut spisały się na medal. Po 30 minutach gru drużyna KGHM Metraco Zagłębia prowadziła 13:5. Świetna gra w obronie, dobra dyspozycja bramkarki Moniki Maliczkiewicz i umiejętność kierowania grą zespołu przez Karolinę Semeniuk - Olchawę przyniosła pożądany efekt. Liderka klubu z Lubina zdobyła w tym meczu aż 7 bramek.

Dzięki wygranej Zagłębie zrównało się punktami z Vistalem, ale ma lepszy bilans bezpośrednich meczów (wygrane tak w Gdyni, jak i w Lubinie). Dodatkowo Vistal rozegrał jeden mecz więcej. Trzecie miejsce ze stratą punktu do Zagłębia zajmuje MKS Lublin. Mistrzynie Polski rozegrały mecz mniej, ale w sobotę przyjadą właśnie do Lubina. Ewentualna wygrana pozwoli drużynie Bożeny Karkut umocnić się na fotelu lidera.

Dużo gorzej spisały się zawodniczki KPRu Jelenia Góra, które przegrały na własnym parkiecie z ostatnim w tabeli SPRem Olkusz 24:27. Nie był to zatem udany debiut Michała Pastuszki, który zastąpił na ławce trenerskiej KPRu Małgorzatę Jędrzejczak.

Najskuteczniejsza w tym meczu była Karolina Semeniuk - Olchawa, która zdobyła 7 goli dla Zagłębia:

Dzięki niedzielnej wygranej szczypiornistki Zagłębia zrównały się punktami z liderem - Vistalem Gdynia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama