Wygrana CCC w Eurolidze

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-02-05 20:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Pierwsza kwarta nie była udana dla jednych i drugich. Zespoły notowały fatalną skuteczność i po dziesięciu minutach gry drużyna CCC przegrywała 9:11.

W drugiej kwarcie wydawało się, że kontrolę nad meczem przejął zespół Spartaka. Rosjanki prowadziły 21:17, ale najpierw trafienie za trzy punkty Janel McCarville, a następnie Belindy Snell sprawiły, że po pierwszej połowie to jednak zespół CCC prowadził 27:23.

Początek trzeciej kwarty należał do mistrzyń Polski, które świetnie grały w obronie i zaczęły trafiać niemal z każdej pozycji. Po rzucie Magdaleny Leciejewskiej mistrzynie Polski wygrywały 37:30, ale ostatecznie na 10 minut przed końcem zespół z Polkowic prowadził tylko 44:41.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie. Na trzy minuty przed końcem, drużyna CCC prowadziła 58:51 a kolejne punkty zdobyła Agnieszka Majewska. Spartak próbował rzutów za trzy punkty, ale te nie wpadały do kosza. Zawodniczki z Polkowic świetnie zbierały i mogły cieszyć się z wygranej.

Była to czwarta wygrana mistrzyń Polski w rozgrywkach Euroligi. W następnej kolejce CCC zmierzy się na wyjeździe z ZVVZ Praga.

CCC Polkowice - Spartak Moskwa 65:56 (9:11, 16:12, 19:18, 21:15)

CCC Polkowice: Janel McCarville 15, Belinda Snell 13, Agnieszka Majewska 11, Magdalena Leciejewska 8, Walerija Musina 6, Jelena Skerovic 6, Teja Oblak 4, Magdalena Skorek 2, Paulina Misiek 0, Dominika Owczarzak 0.

Spartak Moskwa: Natalia Wieru 14, Nika Baric 12, Jewgenija Bieliakowa 7, Sonja Petrovic 6, Daria Namok 6, Tijana Ajdukovic 6, Ksenia Tichonienko 5, Ksenia Lewczenko 0.