Rządkowski z "Floretem Woydy"

| Utworzono: 2014-02-09 07:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Była to siódma edycja zawodów. W finale pokonał występującego gościnnie Japończyka Takahiro Shikinę 15:10. Impreza zgromadziła aż 140 zawodników z 15 krajów.

Florecistów do stolicy przyciągnęły poziom i niespotykania nagroda. Rywalizowali o floret z klingą pokrytą 24-karatowym złotem, pamiątkowy medal, podobny do tych, które prawie 42 lata temu z Monachium przywiózł Woyda oraz o ponad 2 tysiące złotych.

Talent z Wrocławia potwierdził swoje wielkie możliwości. Od początku turnieju spisywał się bardzo dobrze. Finał pewnie padł jego łupem. Rządkowski, który przed rokiem był szósty, jest drugim polskim zawodnikiem, który wygrał turnieju.

Witold Woyda był jednym z najwybitniejszych polskich szermierzy. Uczestniczył w czterech igrzyskach olimpijskich. W Monachium zdobył dwa złote medale. 10 razy stawał na podium mistrzostw globu.