Lubinianka na 15. miejscu w Soczi

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-17 06:53 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wcześniej panczenistka Cuprum Lubin zajęła odpowiednio: 16 miejsce w wyścigu na 3000 metrów oraz 23. lokatę na 1000 m.

Rywalizację na swym koronnym dystansie Natalia Czerwonka rozpoczęła jako pierwsza z trzech reprezentantek Polski. Rywalką lubinianki była Japonka Nana Takagi. Czerwonka pewnie wygrała ten pojedynek i uzyskała czas 1:58.46, co w tym momencie dawało jej 3. lokatę. Potem jednak Polkę wyprzedzały kolejne rywalki, w tym dwie koleżanki z drużyny narodowej. Katarzyna Bachleda-Curuś zajęła 6. miejsce, a na 11. pozycji sklasyfikowana została Luiza Złotkowska. Natalia Czerwonka zajęła ostatecznie 15. lokatę.

Mistrzynią olimpijską na tym dystansie została Jorien Ter Mors. Dwa kolejne miejsca na podium zajęły inne reprezentantki Holandii: Ireen Wust i Lotte Van Beek.

Dla wszystkich trzech naszych łyżwiarek niedzielny start na 1500 m był ostatnim przetarciem przed wyścigiem drużynowym, w którym będą bronić brązowego medalu z Vancouver. Rywalizacja teamów męskich i kobiecych zakończy 21 i 22 lutego olimpijską walkę w łyżwiarstwie szybkim w Adler Arenie.