Impel krok dalej od Pucharu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-20 08:45 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mimo powrotu do zespołu kontuzjowanej Agnieszki Kąkolewskiej i dobrego początku meczu zespół Impelu nie wykorzystał szansy na uzyskanie korzystnego wyniku w Dąbrowie Górniczej.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando wrocławianek. Świetnie rozgrywała Fraucke Dirickx, dobrze blokowała Makare Wilson, a w ataku nie do zatrzymania była Katarzyna Konieczna. W efekcie po dość jednostronnej rywalizacji podopieczne trenera Tore Aleksandersena wygrały inauguracyjną partię 25:14.

Niestety w kolejnych role się odwróciły. W secie drugim dzięki dobrej zagrywce Ozge Kirdar Cemberci dąbrowianki szybko wypracowały sobie 7-punktową przewagę i wygrały tę odsłonę do 16.

W kolejnej nadal świetnie radziła sobie turecka rozgrywająca gospodyń. Jej precyzyjne dogrania na punkty zamieniały najczęściej Katarzyna Zaroślińska i Eleonora Dziękiewicz. Siatkarki Impelu walczyły do samego końca. Wrocławianki obroniły dwa setbole, ale przegrały trzeciego seta 22:25.

Kolejna partia okazała się ostatnią w całym meczu. Wrocławianki dotrzymywały kroku rywalkom jedynie do drugiej przerwy technicznej. Potem zrobiło się 20:14 dla MKS-u, który nie dał sobie już odebrać prowadzenia i wygrał pewnie 25:16.

W meczu rewanżowym, który rozegrany zostanie w poniedziałek 24.02 we Wrocławiu, Impel czeka trudne zadanie. Aby awansować do turnieju finałowego PP wrocławianki muszą wygrać 3:0. W przypadku zwycięstwa 3:1, Impel musi mieć lepszy stosunek małych punktów niż MKS w pierwszym meczu (było 89:79 dla Tauronu).