5 medali w pierwszym dniu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-23 10:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W pierwszym dniu rozgrywanych w Sopocie halowych lekkoatletycznych mistrzostw Polski Robert Sobera pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,72. Tyczkarz z Wrocławia o 10 cm pokonał drugiego w konkursie byłego mistrza świata Pawła Wojciechowskiego. Trzeci był inny z reprezentantów Polski - Przemysław Czerwiński (5,50).

Na wysokim poziomie - dosłownie i w przenośni - stał konkurs skoku wzwyż pań. Znakomitą formę potwierdziła Kamila Lićwinko. Zawodniczka z Białegostoku po raz drugi w tym roku skoczyła dwa metry, wyrównując własny rekord kraju.
Z niezłej strony zaprezentowała się również srebrna medalistka, Justyna Kasprzycka. Zawodniczka AZS AWF Wrocław, która już wcześniej zapewniła  sobie kwalifikację na halowe MŚ w Sopocie, stanęła na drugim stopniu podium. Wynikiem 1,94 wrocławianka także wyrównała swoje najlepsze tegoroczne osiągnięcie. Trzecia była kolejna z zawodniczek AZS AWF - Urszula Domel (1,90).

W pierwszym dniu HMP w Sopocie wrocławscy lekkoatleci zdobyli jeszcze dwa medale. W pchnięciu kulą brąz wywalczył zawodnik Śląska Jakub Szyszkowski (18,86), a srebro w trójskoku zdobył jego klubowy kolega Adrian Świderski (16,49).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama