Sensacja w derby w Jeleniej Górze

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-02-26 19:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Przed meczem nic nie zapowiadało niespodzianki. Zespół KGHM Metraco Zagłębia Lubin jest liderem tabeli i wygrywając w Jeleniej Górze mógł niemal zapewnić sobie pierwsze miejsce przed fazą play - off.  KPR Jelenia Góra broni się przed spadkiem i w każdym meczu szuka punktów.

Spotkanie było niezwykle wyrównane i przez większą część pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi. Końcówka tej części meczu należała do KPRu i na przerwę drużyna, którą prowadzi Michał Pastuszko schodziła prowadząc 12:10.

Taka przewaga utrzymywała się przez większą część drugiej połowy. W 45 minucie KPR prowadził 16:13. W ciągu kolejnych sześciu minut Zagłębie zdobyło jednak trzy gole i nie straciło żadnej bramki i na dziewięć minut przed końcem był remis 16:16. Ostatni fragment meczu lepiej rozegrały jednak zawodniczki KPRu, które ostatecznie zwyciężyły 21:19. Najwięcej bramek dla zespołu z Jeleniej Góry zdobyły: Anna Mączka 6 i Beata Skalska 5 a dla drużyny Bożeny Karkut Kaja Załęczna 6.

Zagłębie czeka jeszcze mecz u siebie ze Startem Elbląg. Wicemistrzynie Polski w ostatniej kolejce pauzują i mogą zostać wyprzedzone w tabeli przez MKS Lublin. Jeleniogórzanki pozostały do rozegrania jeszcze spotkania w Koszalinie z Energą i u siebie z Pogonią Szczecin.