Bez Koniecznej w Stambule

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-28 08:50 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Pechowy tydzień wrocławskich siatkarek. Zespół Impelu najpierw pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski, a potem przegrał przed własną publicznością 1:3 z Besiktasem Stambuł w pierwszym meczu półfinałowym europejskiego Challenge Cup.

Na dodatek w tym ostatnim spotkaniu wrocławski zespół stracił swoją podstawową zawodniczkę - Katarzynę Konieczną. W 4. secie meczu z Besiktasem atakująca Impelu pechowo zderzyła się z koleżanką z drużyny Dorotą Medyńską. Siatkarka przy pomocy masażystów opuściła boisko, a po spotkaniu została odwieziona do szpitala.

Przeprowadzone tam badania wykazały u Katarzyny Koniecznej stłuczenie kości  jarzmowej. Zawodniczka na pewno nie zagra w meczu w Stambule.

Rewanżowe spotkanie półfinałowe Pucharu Challenge rozegrane zostanie w niedzielę. Wrocławianki, by awansować do finału muszą wygrać za 3:0 lub 3:1. W tym drugim przypadku decydować będzie rozegrany dodatkowo tzw. złoty set. Przed wrocławiankami bardzo trudne zadanie. Besiktas nie przegrał w tym sezonie Challenge Cup, ani jednego meczu na własnym parkiecie. Co więcej, w rozegranych w Turcji spotkaniach nie stracił nawet seta.