Muzyka z „Mistrza i Małgorzaty”

| Utworzono: 2014-03-01 06:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Capitol we Wrocławiu

Materiał nagrano właśnie w Capitolu.

Album można już kupić w sklepiku teatru i internecie, a od 10 marca będzie dostępna w sklepach.

- Pierwotnie planowaliśmy, że płytę wydamy na premierę „Mistrza i Małgorzaty”. Niestety ogrom prac związanych z przygotowaniem do niej, a jednocześnie z przygotowaniami do otwarcia teatru po modernizacji, te plany pokrzyżował. Dlatego tym bardziej cieszę się, że udało się muzykę ze spektaklu w końcu wydać na płycie. W budynku teatru mamy teraz doskonałe warunki techniczne m.in. studio nagrań – mówi Konrad Imiela, dyrektor Capitolu.

Muzykę na płytę ze spektaklu „Mistrz i Małgorzata” napisał Piotr Dziubek, słowa piosenek Rafał Dziwisz. Album tworzy 21 zróżnicowanych stylistycznie utworów: od muzyki współczesnej i swing, przez jazz i ballady, do rosyjskiej awangardy pierwszej połowy XX wieku.- A do tego świetna orkiestra. Muzyków wyłoniliśmy w castingu. Choć grają ze sobą od niedawna, to są świetnymi fachowcami i widać, że granie razem sprawa im ogromną radość – mówi Imiela.

Spektakl „Mistrz i Małgorzata” miał premierę w październiku ubiegłego roku. Jednocześnie był otwarciem Teatru Muzycznego Capitol po trwającym dwa i pół roku remoncie. „Mistrza i Małgorzatę” obejrzało już 20 tysięcy widzów.

- To ogromna satysfakcja i sygnał od publiczności, że chce oglądać nasze przedstawienia. „Mistrz i Małgorzata” na otwarcie Capitolu po remoncie nie był wyborem oczywistym. Spotykaliśmy się z opiniami, że lepiej zainaugurować działalność teatru jakimś lżejszym spektaklem, rewią, broadwayowskim hitem. Dlatego cieszę się, że udało nam się trafić w gust widzów namawiając ich na temat przecież nie najłatwiejszy – mówi Konrad Imiela.

Na kwietniowe przedstawienia „Mistrza i Małgorzaty” w ciągu pół godziny sprzedało się 3,5 tysiąca biletów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama