Wygrana koszykarek CCC

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-03-01 20:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zespół CCC bardzo chciał zrewanżować się drużynie z Gorzowa za porażkę w sezonie zasadniczym 61:69. Od początku spotkania drużyna Jacka Winnickiego starała się narzucić swój styl gry i prowadziła 5:0. Ostatecznie po dziesięciu minutach mistrzynie Polski wygrywały 20:14.

W drugiej kwarcie świetnie spisywała się Magdalena Leciejewska. Dzięki jej kapitalnej grze Polkowiczanki powiększały przewagę. Dzielnie pomagała jej Agata Szczepanik o po dwóch kwartach drużyna CCC prowadziła 36:22.

Wydawało się, że losy meczu są już rozstrzrygnięte i to zdecydowanie zdekoncentrowało zespół z Polkowic. Drużyna AZSu zaczęła odrabiać straty, wróciła do gry i na dziesięć minut przed końcem zespół CCC prowadził, ale już tylko 42:40.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od siedmiu punktów z rzędu CCC. AZS do końca nie rezygnował. Na niespełna pół minuty przed końcem mistrzynie Polski prowadziły tylko 55:53. Ręka nie zadrżała jednak Paulinie Misiek i odpowiedź Sharnee Zoll w ostatniej sekundzie meczu nie miała już żadnego znaczenia.

AZS Gorzów Wielkopolski – CCC Polkowice 55:57 (14:20, 8:16, 18:6, 15:15)

Punkty:

AZS Gorzów: Chineze Nwagbo 15, Magdalena Losi 14, Taber Spani 10, Sharnee Zoll 8, Beata Jaworska 4, Izabela Piekarska 4, Katarzyna Dźwigalska 0, Claudia Trębicka 0.

CCC Polkowice: Walerija Musina 14, Magdalena Leciejewska 14, Agata Szczepanik 8, Paulina Misiek 7, Belinda Snell 4, Agnieszka Majewska 4, Magdalena Skorek 3, Teja Oblak 2, Dominika Owczarzak 1, Jelena Skerovic 0.