Pyrrusowe zwycięstwo Impelu

| Utworzono: 2014-03-02 20:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

O wszystkim zadecydował pierwszy mecz. W Hali Orbita w czwartek "Impelki" uległy Besiktasowi 1:3. To okazało się decydujące. Wrocławskie spotkanie rozpoczęło się dla gospodyń bardzo dobrze. Wygrały pewnie pierwszego seta. Trzy kolejne niestety przegrały.

Mało kto dawał im szansę na sukces w Stambule. Po pierwsze Besiktas zyskał przewagę psychologiczną, po drugie grał rewanż przed własną publicznością. W swojej hali Turczynki wygrywają zazwyczaj wszystko i to w trzech setach.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem gospodyń. Pierwszego seta Besiktas wygrał 27:25. Kolejne dwie partie sensacyjnie padły łupem wrocławianek. Impel grający bardzo dobrze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła zwyciężał 25:20 i 25:21.

Początek czwartej partii też należał do drużyny Tore Aleksandersena, która była lepsza w ataku i skuteczniej blokowała. Z czasem jednak Besiktas zaczął odrabiać straty, a następnie wyszedł na prowadzenie 20:18. To był kluczowy moment seta i całej batalii. Drużyna ze Stambułu wygrała 25:22.

Tie-break nie miał już w tym momencie znaczenia. Wrocławianki jednak powalczyły do końca. Wygrały 15:9, po meczu jednak nie były w dobrych humorach,

Finałowym rywalem Besiktasu w Challenge Cup będzie Zarzecze Odincowo.