Chrobry w finale Pucharu Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-03-06 06:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Piłkarze ręczni Chrobrego Głogów będą walczyć o triumf w Pucharze Polski. Po zwycięstwie na własnym parkiecie 26:22 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym także pokonali na wyjeździe KPR Legionowo 31:25 i zakwalifikowali się do turnieju finałowego.

KPR Legionowo - Chrobry Głogów 25:31 (11:12)

Najwięcej bramek: dla KPR - Michał Bałwas 6, Paweł Gawęcki 4, dla Chrobrego - Jurij Gromyko 6, Marek Świtała 5, Paweł Gregor 4.

Awans do najlepszej czwórki wywalczyli także mistrzowie Polski, zawodnicy VIVE Targów Kielce, którzy dwukrotnie pokonali Meble Wójcik Elbląg 40:13 i 46:24. W gronie finalistów nie zabraknie także Wisły Płock, która pokonała u siebie MMTS Kwidzyn 33:24 a w rewanżu przegrała 30:34. Stawkę uzupełni drużyna Azotów Puławy, która walkowerem pokonała Pogoń Szczecin.

Turniej finałowy rozegrany zostanie najprawdopodobniej w Warszawie.