CCC w finale PP

| Utworzono: 2014-03-07 21:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Faworytki nie zawiodły. Euroligowe drużyny pewnie w półfinałach turnieju Final Four w Koninie ograły konkurentki.

Polkowiczanki wygrały z Wilkami Morskimi Szczecin 55:43, a Wisła okazała się lepsza od Basketu ROW Rybnik - triumfowała 91:56.

Broniące pucharu zawodniczki Jacka Winnickiego od początku spotkania uzyskały wyraźną przewagę. Choć końcowy wynik na to nie wskazuje wygrały bardzo pewnie.

O zwycięstwie CCC zadecydowała trzecia kwarta, w której rywalki przez blisko siedem minut nie zdobyły punktu. W efekcie zespół CCC po 30 minutach prowadził 48:26 i losy meczu były rozstrzygnięte.

CCC Polkowice - Wilki Morskie Szczecin 55:43 (15:10, 19:12, 14:4, 7:17).

Punkty:
CCC: Agata Szczepanik 12, Magdalena Leciejewska 11, Belinda Snell 11, Teja Oblak 5, Walerija Musina 5, Agnieszka Majewska 5, Jelena Skerovic 4, Magdalena Skorek 2, Dominika Owczarzak 0, Paulina Misiek 0.

Wilki Morskie: Agnieszka Kaczmarczyk 17, Cathrine Kraayeveld 8, Magdalena Radwan 6, Klaudia Sosnowska 5, Aneta Kotnis 4, Julia Adamowicz 2, Natalia Mrozińska 1, Justyna Maruszczak 0, Sandra Mandir 0.

W finale PP (początek w sobotę godz. 16) dojdzie do powtórki sprzed roku. Wówczas CCC pokonało Wisłę 72:63.