Puchar Polski nie dla Zagłębia Lubin

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-03-17 06:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po pokonaniu w półfinale Startu Elbląg zespół Bożeny Karkut spotkał się w decydującym meczu turnieju w Szczecinie z Vistalem Gdynia.

Pierwsza połowa była wyrównana. Początek należał do drużyny z Gdyni, która prowadziła 3:1. Zagłębie szybko odrobiło straty i w 15 minucie wygrywało 7:5. W kolejnych minutach tej części gry zespół z Lubina zdobył jednak tylko dwa gole. Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć większej przewagi i do przerwy Vistal prowadził 10:9.

Druga połowa to na początku znów walka bramka za bramkę. Tak było do stanu 14:14. Później jednak Vistal zdobył cztery gole z rzędu i prowadził 18:14. Zagłębie starało się odrobić straty, ale drużyna z Gdyni grała bardzo dobrze w obronie. Na 5 minut przed końcem Vistal prowadził już 22:16 i wiadomo było, że zespół z Lubina nie obroni Pucharu Polski. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Zagłębia 19:24.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 19:24 (9:10).

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Załęczna 3,Tracz, Piekarz, Pałgan 1, Semeniuk - Olchawa 6, Obrusiewicz 3, Paluch, Jelić 3, Lalewicz 1, Bader 1, Piechnik, Walczak, Jochymek 1.

Vistal: Kowalczyk, Gapska – Kalska 5, Janiszewska 1, Niedźwiedź 7, Galińska 3, Bialek, Pawłowska, Zych 1, Kozłowska 1, Matyka 3, Khouildi, Kulwińska 3, Andrzejewska.