Wrocławski Bieg Sponsorowany

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-03-17 20:51 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Wrocławski Bieg Sponsorowany -

Idea biegu sponsorowanego jest piękna i prosta. Dzieci i młodzież startujące we współzawodnictwie szukają sponsorów, którzy zapłacą minimum 5 zł za jedno okrążenie (459 m), które pokona dziecko. Szybkość nie ma znaczenia – można biec, truchtać, iść – ważne jest dedykowanie swojego czasu i wysiłku innym. Uczniowie ofiarowują swój czas i witalność, a sponsorzy wpływy finansowe, które trafią do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na rehabilitację dla podopiecznych. Cała akcja ma wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci po raz pierwszy spotkała się z ideą biegu sponsorowanego w 2012 roku. Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie Zdroju zwrócił się do fundacji, aby była beneficjentem organizowanego biegu. Efekt tego działania był zaskoczeniem, bo przyniósł aż 18 000 zł., a rok później 25 000 zł. W Kudowie biegi organizowane są od siedmiu lat.

Organizatorzy chcieliby, aby taki bieg na stałe wpisał się w kalendarz wrażliwych, chętnych do pomocy osób. Odbędzie się 21 marca 2014 r. w godzinach 10.00-12.00 na Pergoli przy Hali Stulecia. Data biegu nie jest przypadkowa. To przecież zwyczajowy Dzień Wagarowicza, który nastręcza placówkom edukacyjnym i służbom porządkowym kłopotów. Może od tego roku ten dzień kojarzył się młodym z odpoczynkiem od nauki, ale też robieniem rzeczy ważnych i przyjemnych?

W organizację biegu angażuje się ambasador Fundacji – Paweł Rańda. Osoba niewątpliwie wpisująca się w sportowy charakter wydarzenia: polski wioślarz, wicemistrz olimpijski z Pekinu, brązowy medalista mistrzostw świata. Swoje wsparcie zaoferowała Hala Stulecia, Radio Wrocław, Gazeta Wyborcza, Liceum Ogólnokształcące nr XI, Urząd Marszałkowski i Kuratorium Oświaty. Do biegu zgłosiło się 15 szkół. A wziąć udział może każdy, kto będzie miał czas i chęci.

21 marca 2014, Pergola pod Halą Stulecia, 9-9.50 zgłoszenia, 10-12.00 bieg. Szczegóły w tym miejscu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.