Biegowy trener internetowy?

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-03-18 09:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot.prw.pl

W dzisiejszych czasach wiele rzeczy rozpoczyna się właśnie od "przeczesywania" internetu w celu odnalezienia interesujących nas informacji, produktów czy opinii. Biegacze, szczególnie Ci początkujący, również chcąc podjąć trening bardzo często rozpoczynają od wyszukiwarki internetowej w poszukiwaniu wskazówek czy planów treningowych.

Radzi ekspert biegowy Radia Wrocław Grzegorz Pieczarka.

"W planach z internetu nie ma nic złego jednak musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby nasz internetowy trener personalny nie zrobił nam krzywdy.

W sieci możemy znaleźć różnorakie plany treningowe. Począwszy od rekreacyjnych po plany treningowe mistrzów i rekordzistów świata. Pamiętajmy jednak, że każdy organizm jest inny i nie każdy plan treningowy dopasowany jest do nas dlatego musimy wykazać się czujnością i zdroworozsądkowym podejściem.

Przede wszystkim zwracajmy uwagę na to kto jest autorem danego planu treningowego. Najlepiej jakby była to osoba znana, z odpowiednim doświadczeniem trenerskim w szkoleniu biegaczy amatorów.

Zwróćmy uwagę na cel treningowy oraz to czy pokrywa się on z naszymi założeniami. Przeanalizujmy liczbę kilometrów, którą trzeba "wybiegać". Może okazać się, że jest ona zbyt duża jak na nasze możliwości i realizacja takiego planu może zakończyć się bolesną kontuzją bądź przetrenowaniem, które z pewnością na dłuższy czas wyeliminuje nas z biegania.

Poczytajmy opinie osób, które z danego planu treningowego korzystają. Jeśli są dobre i w dużej liczbie chwalą plan jest to dla nas odpowiednia wskazówka.

Jeśli już chcemy skorzystać z internetowych planów treningowych starajmy się przeanalizować kilka z nich i spróbować ułożyć plan dla siebie w oparciu o nasze potrzeby, cele oraz czas jaki możemy przeznaczyć na trening.

Pamiętajmy również o tym, że jedną z cech planu treningowego jest jego modyfikowalność, a najlepszym wyznacznikiem odpowiedniego obciążenia jest reakcja naszego organizmu.

Plan treningowy warto również skonsultować. Może to być zaprzyjaźniony trener bądź bardziej doświadczony biegacz, który zwróci uwagę na ewentualne błędy.

Zachęcam do wyszukiwania informacji bo dzięki temu poszerzamy własną wiedzę, mamy większe rozeznanie, a tym samym sami dla siebie stajemy się lepszymi trenerami".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama