Nasi pokonani na kortach w Miami

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-03-19 20:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Dla obu tenisistów z Dolnego Śląska nie do przejścia okazała się już pierwsza runda silnie obsadzonego turnieju ATP Tour Masters 1000 na twardych kortach w Miami. Kubot w inauguracyjnym pojedynku przegrał z Australijczykiem Matthew Ebdenem 6:4, 4:6 i 4:6. W trzecim secie lubinianin prowadził już 3:0, ale nie wykorzystał szansy oddając rywalowi pięć kolejnych gemów i w efekcie całe spotkanie.

Zawodnika KKT Wrocław czeka jeszcze start deblowy z Robertem Lindstedtem. W meczu otwarcia polsko-szwedzki duet zagra z polską parą: Mariusz Fyrstenberg - Marcin Matkowski.

Debiutujący w turnieju głównym w Miami Michał Przysiężny w pierwszej rundzie przegrał z Hiszpanem Albertem Montanesem 7:5, 6:7 i 3:6. Zajmujący 75. miejsce w rankingu ATP zawodnik Matchpointu Wrocław po raz drugi w karierze zmierzył się z 59. na światowej liście Montanesem. Cztery lata temu w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open głogowianin wygrał dwa sety, ale trzy kolejne padły łupem jego przeciwnika.

W turnieju na Florydzie pozostał jeszcze Jerzy Janowicz, który w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej rywalem Polaka będzie Hiszpan Roberto Bautista Agut lub Amerykanin Steve Johnson.