Siatkarze z Lubina w półfinale 1. ligi

| Utworzono: 2014-03-20 06:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zawodnicy z regionu pokonali Krispol Września 3:0 i wygrali batalię o półfinał 3:2. Decydujący mecz od początku do końca toczył się pod dyktando gospodarzy.

Lubinianie wygrali inauguracyjnego seta 25:22. Jak się później okazało była to najbardziej zacięta partia całego spotkania. Kolejne zespół z naszego regionu wygrywał bardziej przekonująco. Drugi set zakończył się triumfem 25:19, a trzeci 25:18.

Niespodziewanie siatkarze z Lubina i Wrześni stworzyli najbardziej wyrównaną parę pierwszej rundy play-off zaplecza ekstraklasy. Faworytem byli Dolnoślązacy, którzy zajęli drugie miejsce w sezonie zasadniczym.

Rywale z Wielkopolski jednak pokazali klasę na własnym parkiecie, wykorzystując jego atut i doprowadzili do decydującego starcia. W Lubinie, w ostatnim meczu ćwierćfinału, jednak zabrakło im siatkarskich argumentów.

Półfinałowym przeciwnikiem Cuprum będzie Camper. Zespół z Wyszkowa drogę do awansu miał nieco łatwiejszą. Grę w czwórce zapewnił sobie po trzech zwycięskich meczach ze Stalą Nysa. Walka w półfinale rozpocznie się w ostatni weekend marca. Batalia potrwa do trzech wygranych.