Wypadek lotniczy pod Lubinem (Foto)

Andrzej Andrzejewski, Magdalena Bajor | Utworzono: 2014-03-22 14:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. www.prw.pl

Ten lot trwał zaledwie kilkanaście minut. Ultralekki samolot, wystartował z lotniska w Lubinie. Przed godziną 14.00 za miastem spadł na drzewa. Niespełna dwa kilometry obok działek.

Jan Porzucek, jeden ze świadków podkreśla, że do samego końca silnik pracował normalnie:

- Siedzieliśmy na działkach, robiliśmy sobie grilla. Słychać jak leci samolot, momentalnie huk i cisza się zrobiła...

W wypadku ranne zostały dwie osoby - kobieta sterująca samolotem i jej pasażer. Samolot należał do Komendy Wojewódzkiej Policji:

Aspirant Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej komendy przyznaje, że do wypadku doszło w czasie policyjnej akcji.

Policjanci prowadzili działania na ziemi, były one wspierane z powietrza:


Asp. Jan Pociecha zapewnia, że w momencie, gdy na miejscu pojawili się lekarze, zarówno sterująca samolotem kobieta, jak i towarzyszący jej mężczyzna byli przytomni. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Samolot to maszyna typu Aeroprakt, którą policja miała od trzech lat, jako pierwszy taki samolot w polskiej policji. Przyczyny wypadku na razie nie są znane.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~vcv
2014-03-26 06:41:41
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 5
dlaczego nie piszą o akcji? Akcja została odwołana i zostanie powtórzona więc pisanie o niej to samobój;-) jeszcze jakieś pytaniamatołki? Ps. powrotu do zdrowia!
~re333
2014-03-24 21:17:22
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 2
a gdzie miała spaść /zdziwienie że na ziemie
~:):)
2014-03-24 18:18:23
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dziwne, że o samej "akcji" żadnej wzmianki. Niepodobne to do policji, że się nie pochwali.
~koba
2014-03-24 18:11:24
z adresu IP: (94.251.xxx.xxx)
Ocena: 7
Komenda wojewódzka awionetki sobie kupuje a mnie mój komediant opierdala bo z pokoju wyszedłem i światła nie zgasiłem a oszczędności muszą być ku.... jeba.. mać. Jeżeli rzeczywiście lecieli nimi szeregowi gliniarze orający w tym PGR-e to im współczuję chociaż szczerze mówiąc w to wątpię, jeżeli natomiast lecieli nim nadęte resortowe dygnitarze aby sobie widoczki podziwiać na koszt podatnika to mam banana na twarzy i mówię ch... wam w tyłek i szkło elitarne nieroby z wierchuszki.
~dcsv
2014-03-24 13:07:57
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -5
kobieta za sterami - to wszystko wyjaśnia
~lux
2014-03-23 21:10:27
z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Ocena: -5
" Przyjacielu"-"kwestia", to jest być może dla Ciebie. Mnie interesuje na co wydaje się moją kasę z podatków. Każdy człowiek z odrobiną oleju w głowie zastanawia się nad tym czemu ten lot służył. Niestety, w kraju rządzonym przez partaczy na odpowiedź nie liczę. Poczekamy.
~Przyjaciel
2014-03-23 20:44:13
z adresu IP: (109.199.xxx.xxx)
Ocena: -2
Szanowni komentatorzy, dajcie sobie spokój z takimi komentarzami, to co się stało jest tragedią dla rodzin załogi samolotu. Nikt z Was nie ma pojęcia o pilotowaniu samolotu a tym bardzie o zadaniach do jakich był on przeznaczony. Załoga to bardzo doświadczony pilot i nawigator. gdyby było tak jak piszecie to nikt by nie przeżył. Pilot zachował zimną krew do samego końca i dla tego załoga żyje. Przyczyny wyjaśni komisja powołana do badania wypadków lotniczych i im proponuję pozostawić tą kwestię.
~nick
2014-03-23 15:40:06
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 2
może pocztę wieźli - no i jest w trakcie akcji, no jest jak byk
~dociekliwy
2014-03-23 12:24:21
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: -2
co to za akcja w sobotę po godz. 14? chyba raczej jakiś lot weekendowy po pracy. wcześniej rzecznik KW Policji we Wrocławiu podał, że awionetką lecieli funkcjonariusz i pracownik cywilny policji. Od kiedy to pracownicy cywilni policji w wolną sobotę uganiają się za przestępcami po lesie?
~ukaszq
2014-03-23 09:49:28
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 2
o matko bosko, baba nie daje rady na ulicy yariską a tam ją wsadzili za stery samolotu
~Do ramag
2014-03-23 00:20:39
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ramag - tylko nie "patafian". Niektórych aspirantów żółć zalewa po tym słówku. Tak samo jak po słówkach "aura", "pogoda" czy "natura".
~Przyjaciel
2014-03-22 22:44:03
z adresu IP: (109.199.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ważcie słowa ludzie. Nie znacie ani pilota ani pasażera więc zamilknijcie. Za sterami siedziała bardzo doświadczona Pani Pilot i Wasz chore rozważania możecie wsadzić sobie do studni. Nie macie pojęcia jaką odpowiedzialnością obarczone są osoby które wykonują czynności tym samolotem.
~KWP Katowice
2014-03-22 21:52:07
z adresu IP: (62.244.xxx.xxx)
Ocena: -8
Kto to daje stery kobiecie? Oby wszystko było dobrze!
~ramag
2014-03-22 21:40:41
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 11
Co z ciebie za patafian ze policjanci to odrazy alkohol, popatrz wpierw na siebie a potem pisz.
~Gienek
2014-03-22 21:14:02
z adresu IP: (89.79.xxx.xxx)
Ocena: -4
No ciekawe jakich to przestępców czy palacza trawki czy złodzieja galązki z lasu.
~joł
2014-03-22 20:47:37
z adresu IP: (89.79.xxx.xxx)
Ocena: 0
baba i wszystko jasne ;) zdrówka im zycze
~Metyl II
2014-03-22 18:29:20
z adresu IP: (77.65.xxx.xxx)
Ocena: 141
Ścigali przestępców. Porządno maszynka taka awionetka, ino szkoda, że się spi#rdoliła. Przydałaby się taka u nos na złomiorzy i huliganerkę. By się sk#rwysynów jakąsik farbą pryskało i by byli znaczni. By się głupio nie wykryncali, że ich nie było tam, gdzie byli i ich widzano. Wracojcie do zdrowia lotniki pierońskie!
~nick
2014-03-22 18:06:46
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 2
w trakcie akcji :-))))))))
~emigrantka
2014-03-22 18:01:43
z adresu IP: (79.197.xxx.xxx)
Ocena: 6
prymitywne sa te wasze komentarze.........przykre ze w Polsce jest tyle przestepstw i inni musza ryzykowac czesto swoje zycie zeby inni mogli "normalnie" zyc......
~ghhh
2014-03-22 17:53:16
z adresu IP: (31.182.xxx.xxx)
Ocena: 3
trzezwi byli?
~miki
2014-03-22 16:46:48
z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Ocena: 6
Bezpieczniej dotrzeć do krzaków pieszo,chyba,że ona woli latać.
~jaskier
2014-03-22 16:20:39
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: 3
katastrofa jaka by nie była oby cali i zdrowi
~k.m.
2014-03-22 16:20:38
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -10
bo głupi jesteś i nie rozumiesz pewnych określeń, jesteś "produktem" dzisiejszych czasów i szkoda czasu, żeby Cię uświadamiać !
~Bzyk
2014-03-22 16:08:54
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -4
Lekka awionetka z kartonu, drzewo i dwie osoby ranne. Słowo KATASTROFA to jednak lekka przesada...