Siatkarki Impelu w półfinale MP

| Utworzono: 2014-03-23 21:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Muszynianka nie okazała się wymagającym rywalem zarówno dziś, jak i w dwóch pierwszych spotkaniach.

Choć kilka razy straszyła ekipę Tore Aleksandersena w decydujących momentach poszczególnych setów była gorsze.

Ostatnie spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków Impelu i wysokiego prowadzenia dolnośląskiej drużyny. Po kilku minutach było 6:1. Na drugą przerwę techniczną goście schodzili prowadzą 16:9. Partię bez wielkiej historii wygrały 25:17.

Początek drugiego seta także dla drużyny ze stolicy naszego regionu. Po świetnej grze całego zespołu Impel prowadził już 7:0. Emocji jednak w tej partii nie zabrakło. Muszynianka zdołała doprowadzić do remisu po 14, objęła nawet prowadzenie m.in. 19:18. Finisz to jednak popis teamu norweskiego szkoleniowca. Wrocławianki wygrały 25:22.

Ostatnia partia była najbardziej wyrównana. Gospodynie prowadziły 7:4, 11:10. Kolejne piłki seta były raz dla jednych, raz dla drugich. Po ciekawej końcówce znów górą Impel - wygrał seta 25:22, mecz 3:0 i batalię ćwierćfinałową 3:0.

Na MVP dzisiejszego spotkania wybrano Maren Brinker.

Półfinałowym przeciwnikiem wrocławskich siatkarek będzie Atom Trefl Sopot.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna - Impel Wrocław 0:3 (17:25, 22:25, 22:25).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-0 dla Impelu, który awansował do półfinału.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna: Marina Cvetanovic, Karolina Różycka, Ivana Plchotova, Magdalena Mazurek, Aleksandra Jagieło, Sylwia Wojcieska - Paulina Maj (libero) - Gabriela Jasińska, Natalia Kurnikowska, Magdalena Piątek.

Impel Wrocław: Joanna Kaczor, Maren Brinker, Makare Wilson, Frauke Dirickx, Katarzyna Mroczkowska, Agnieszka Kąkolewska - Bogumiła Pyziołek (libero) -  Dorota Medyńska, Kristen Dozier.