Miedź zagra o półfinał PP

Robert Skrzyński, Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-03-24 18:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Miedź w pierwszym spotkaniu zremisowała w Gdyni z Arką 1:1 i ten wynik sprawia, że to zespół Adama Fedoruka jest faworytem do awansu. Legniczanie potrafili na własnym stadionie wyeliminować Lech Poznań, wygrywając w 1/8 finału 2:0 i teraz będą chcieli uzyskać kolejny awans.

Miedź odniosła w weekend pierwsze ligowe zwycięstwo pokonując na wyjeździe Okocimskiego Brzesko 1:0 i to kolejny atut zespołu z Legnicy przed konfrontacją z Arką.

Arka w ostatnim meczu pokonała na wyjeździe Flotę Świnoujście. Zespół z Gdyni odniósł wiosną komplet zwycięstw a dużym wzmocnieniem jest pozyskanie z Lecha Poznań Bartosza Ślusarskiego.

Arka zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli 1. ligi, Miedź natomiast jest 10.

Wiele wskazuje na to, że na stadionie im. Orła Białego zasiądzie komplet 6. tysięcy kibiców.

Z uwagi na wieloletnie animozje między miłośnikami klubów, spotkanie zostało opatrzone przez policję statusem najwyższego ryzyka. Działaniom funkcjonariuszy przyglądają się legniccy radni.

Kibice z Gdyni wspierani przez fanów Zagłębia kontra miłośnicy Śląska, Chrobrego i Miedzi - zdaniem działaczy sportowych, to mieszanka wybuchowa.

Aby nie doszło do konfrontacji kibiców policjanci miedzy innymi wyznaczyli specjalne korytarze, łączące dworzec kolejowy i główne drogi wjazdowe do Legnicy ze stadionem.

Przy okazji policjanci chcą uświadomić samorządowcom, jak wygląda całe zabezpieczenie miasta przed tysiącem kibiców. Dlatego radni specjalnym autem też przejadą w pilotowanej kawalkadzie.

Spotkanie Miedź - Arka rozpocznie się o godzinie 18.30. Zwycięzca rywalizacji zagra w półfinale z KGHM Zagłębiem Lubin lub Sandecją Nowy Sącz. Pierwsze spotkanie Zagłębie wygrało 2:0.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.