Miedź przegrała i odpadła z PP

| Utworzono: 2014-03-25 21:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Pierwsza połowa, choć obfitowała w sytuacje bramkowe, zakończyła się remisem 0:0.

Po przerwie ze skutecznością piłkarzy było nieco lepiej. Gospodarze objęli prowadzenie w 49. minucie.

Krzysztof Wołczek zagrał do Marcina Burkhardta, a ten technicznym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości.

Legniczanie z prowadzenia cieszyli się ledwie pięć minut. Błąd Radosława Bartoszewicza kosztował ich jedenastkę, a w efekcie utratę gola. Andrzeja Bledzewskiego pokonał Mateusz Szwoch.

Arka poszła za ciosem, Miedź jednak nie pozostała dłużna. Kibice oglądali mecz w szybkim tempie ze sporą liczbą sytuacji bramkowych.

Brakowało jednak kolejnych goli. By rozstrzygnąć zwycięzcę potrzebna była dogrywka.

Decydująca dla losów rywalizacji okazała się setna minuta. Po dośrodkowaniu Adriana Budki Piotr Tomasik trafił do siatki.

Osiem minut później było już 1:3, a bramkę zdobył Arkadiusz Aleksander. Wcześniej czerwoną kartką został ukarany bramkarz Miedzi.

Wynik spotkania w 119. minucie ustalił Krzysztof Wołczek.

Miedź Legnica - Arka Gdynia 2:3, po dogrywce (1:1, 0:0)

Bramki: 1:0 Marcin Burkhardt (49), 1:1 Mateusz Szwoch (54-karny), 1:2 Piotr Tomasik (100), 1:3 Arkadiusz Aleksander (118), 2:3 Krzysztof Wołczek (119).

Miedź Legnica: Andrzej Bledzewski; Krzysztof Wołczek, Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada; Piotr Madejski, Radosław Bartoszewicz, Adrian Cierpka, Marcin Burkhardt (102. Bartosz Nowak), Wojciech Łobodziński (36. Patryk Szymański); Zbigniew Zakrzewski (53. Bartosz Machaj).

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk; Glauber (54. Marcin Radzewicz), Mateusz Cichocki, Kamil Juraszek, Piotr Tomasik; Tomasz Kowalski (54. Adrian Budka), Marcus Vinicius (11. Bartosz Ślusarski), Radosław Pruchnik, Mateusz Szwoch, Paweł Wojowski; Arkadiusz Aleksander.