Polkowice nie dały szans Bydgoszczy

| Utworzono: 2014-03-26 19:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Był to przedostatni mecz obu zespołów w drugim etapie ekstraklasy. Wiele wskazuje na to, że drużyny z Polkowic i Bydgoszczy spotkają się ze sobą w play-off. Stąd i jednym i drugim zależało na dobrym wyniku.

Emocje były choć podopieczne Jacka Winnickiego pokazały w najważniejszych momentach ogromny potencjał i możliwości. Od początku dominowały prowadząc m.in. 5:0, 11:2. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16:12 na korzyść gospodyń.

Druga kwarta zwiastowała ciekawy pojedynek. Bydgoszczanki zmniejszyły stratę do ledwie "oczka". I wtedy stanęły. CCC włączyło świetną obronę, co okazało się kluczowe. Po 20. minutach Dolnoślązaczki prowadziły 31:21.

Po przerwie lepiej spisywały się koszykarki Artego. Na efekty dobrej gry nie trzeba było długo czekać. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty CCC miało ledwie punkt więcej. Dzięki skutecznym Agnieszce Majewskiej i Belindzie Snell polkowiczanki po 30. minutach prowadziły 40:35.

Koszykówkę rywalkom "wybiły" w ostatniej odsłonie meczu. Szybko wyraźnie odskoczyły na kilkanaście punktów. Nie pozwoliły już sobie zrobić krzywdy wygrywając tę część 17:6, a cały mecz 57:41.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 57:41 (16:12, 15:9, 9:14, 17:6).

Punkty:

CCC Polkowice: Agnieszka Majewska 13, Belinda Snell 13, Magdalena Leciejewska 9, Teja Oblak 7, Janel McCarville 7, Jelena Skerovic 3, Magdalena Skorek 3, Agata Szczepaniak 2, Dominika Owczarzak 0, Paulina Misiek 0;

Artego Bydgoszcz: Amisha Carter 14, Justyna Jeziorna 9, Anna Pietrzak 5, Elżbieta Mowlik 5, Martyna Koc 5, Jessica Lawson 2, Leah Metcalf 1, Karina Szybała 0.