Zagłębie wygrywa z Chrobrym

| Utworzono: 2014-03-28 20:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Szczypiorniści Zagłębia Lubin pokonali Chrobrego Głogów 30:28 w ostatnim meczu sezonu zasadniczego.

Wynik jest mocno zaskakujący. Gospodarze już wcześniej stracili bowiem szansę na awans do ósemki. Dziś byli skazywani na wysoką porażkę.

Znów jednak potwierdziło się, że derbowa rywalizacja często nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami i przepowiedniami ekspertów.

Bardziej na sukcesie powinno zależeć Chrobremu, który walczył nie tylko o dwa punkty, też o lepsze rozstawienie przed fazą play-off.

Tymczasem porażka w Lubinie powoduje, że głogowianie do decydującej części sezonu nie przystąpią z wymarzonego czwartego miejsca, a dopiero z szóstej pozycji.

Różnica spora. Zamiast trafić w pierwszej rundzie np. na Pogoń Szczecin, trafią na trzecią drużynę rozgrywek czyli Górnika Zabrze.

Dzisiejsze spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Po 5. minutach remis 2:2, po 15. minutach 5:5. Dopiero na finiszu pierwszej połowy goście minimalnie odskoczyli. Na przerwę schodzili z jedną bramką zaliczki.

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej spisali się szczypiorniści Zagłębia. W ledwie 5. minut rzucili cztery bramki, tracąc jedną.

Przewaga miedziowych rosła powoli ale systematycznie. W 40. minucie było 21:19, dziesięć minut później już 27:22. Tej przewagi gospodarze nie oddali już do końca spotkania.

Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 30:28 (14:15).