Bieganie na bogato (Kalendarz)

| Utworzono: 2014-03-28 21:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W niedzielę, 30. marca, odbędzie się inauguracyjny bieg II Grand Prix Parków Wrocławskich. Start i meta zlokalizowane są przy ul. Duńskiej we Wrocławiu obok budynku Delta. Do pokonania na biegaczy czeka dystans około 7 kilometrów. Trasa będzie prowadzić ul. Austriacką, ul. Duńską, terenem Wrocławskiego Parku Technologicznego i ul. Szwajcarską - łącznie przed biegaczami 3 pętle. W dniu zawodów opłata startowa dla wszystkich zawodników wynosi 30 złotych.

W niedzielę, 30. marca, także biegowe warsztaty przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Udział w nich jest bezpłatny. Spotkanie ma przygotować wrocławian do Wings for Life World Run. W maju w prawie czterdziestu miejscach świata, w tym samym czasie, odbędzie się charytatywna próba biegowa dla amatorów i zawodowców. Niedzielne spotkanie we Wrocławiu rozpocznie się o 10. Będzie i trochę teorii i trochę praktyki. Zawodnicy i zawodniczki będą biegać przez trzydzieści minut.

Kolejny weekend bogaty w wydarzenia biegowe. W sobotę i niedzielę, 5. i 6. kwietnia, odbędzie się Nocny Maraton z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków „RYŚ”. To marszobieg turystyczno-rekreacyjny. W Maratonie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie. Zawodnicy startują w drużynach 3-4 osobowych. Udział w biegu na dystansie 42 kilometrów to koszt 25 złotych od osoby. Pierwsza grupa wystartuje o 19. spod Hali Widowiskowo-Sportowej GOKIS w Kątach Wrocławskich.

W sobotę, 5. kwietnia, rozegrany zostanie I Cross Mokrzeszowski VI Świdnickie Grand Prix Biegowe. Bieg główny odbędzie się na dystansie 8 kilometrów. Zawodnicy i zawodniczki wystartują w Mokrzeszowie przy kompleksie budynków na terenie ZSCKR. Start o 12.30. Trasa posiada urozmaicony profil i przebiega drogami o zróżnicowanej nawierzchni (płyty betonowe, asfalt, drogi szutrowe, gruntowe i polne). Udział w zawodach jest bezpłatny. Zgłoszenia trzeba przesyłać do 3. kwietnia.

Konkurencja w sobotę, 5. kwietnia, będzie spora. Na imprezę biegową serdecznie zapraszają też Rząsiny. Przed nami XVI Bieg Przełajowy pod hasłem "Powitanie Wiosny". Panowie pobiegną na dystansie 6 kilometrów, panie na trasie o połowę krótszej. Start w samo południe na stadionie sportowym w Rząsinach, gm. Gryfów Śląski, pow. Lwówecki. Start bezpłatny. Zgłoszenia w dniu zmagań.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.