CCC przegrywa z Wisłą w Krakowie

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-03-29 20:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To spotkanie nie miało już żadnego znaczenia dla układu tabeli przed fazą play - off. Mimo to mistrzynie Polski chciały uzyskać psychologiczną przewagę nad Wisłą i wygrać w Krakowie.

Mecz nie stał na najwyższym poziomie a obie drużyny raziły nieskutecznością. Pierwszą kwartę wygrały zawodniczki Wisły, ale w drugiej zdołały zdobyć zaledwie 4 punkty. To spowodowało, że do przerwy zespół CCC prowadził 23:22.

W trzeciej kwarcie Polkowiczanki powiększyły przewagę do pięciu punktów i o losach meczu zadecydowała jego ostatnia odsłona. Zespół CCC był bardzo blisko zwycięstwa, prowadził różnicą dwóch punktów, ale na sześć sekund przed końcem za trzy trafiła Cristina Ouvina zapewniając triumf Wiśle.

W półfinałach play - off CCC zmierzy się z Artego Bydgoszcz a Wisła zagra z Energą Toruń.

Wisła Kraków - CCC Polkowice 45:43 (18:13, 4:10, 10:14, 13:6)

Wisła Kraków: Allie Quigley 14, Jantel Lavender 12, Cristina Ouvina 7, Justyna Żurowska 4, Zane Tamane 4, Paulina Pawlak 2, Agnieszka Szott - Hejmej 2, Agnieszka Skobel 0.

CCC Polkowice: Magdalena Leciejewska 14, Belinda Snell 6, Teja Oblak 5, Magdalena Skorek 5, Paulina Misiek 4, Janel McCarville 3, Agnieszka Majewska 2, Jelena Skerovic 2, Agata Szczepanik 2.