Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1

| Utworzono: 2014-03-31 20:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Bardzo emocjonujące spotkanie oglądali kibice w Lubinie. Wszystkie bramki zostały zdobyte w ostatnich 20 minutach.

Początek meczu należał do gospodarzy. W 4 minucie Arkadiusz Piech idealnie zagrał do Aleksandra Kwieka. Pomocnik jednak zamiast strzelać próbował jeszcze podawać do kolegi i nie udało się zagrozić bramce Wisły.

Drużyna spod Wawelu pierwszą groźną sytuację stworzyła sobie w 23 minucie. Michał Chrapek i Semir Stilić wymieniali podania między sobą. W efekcie Polak znalazł się w dobrej sytuacji by dać gościom prowadzenie. Strzelił obok słupka.

W 28 minucie Lubomir Guldan był bliski zdobycia inauguracyjnego gola. Po strzale tego zawodnika Wisłę uratował słupek.

W końcówce pierwszej połowy strzelali jeszcze Michał Chrapek ze strony Wisły i Aleksander Kwiek ze strony Zagłębia - bez bramkowego rezultatu.

Pierwsze minuty drugiej połowy były bardzo senne, ale ostatnie 20 minut meczu uradowało nawet najbardziej wybrednych kibiców.

W 73 minucie sporo zamieszania pod bramką gospodarzy. Najpierw Michał Chrapek zgrał do Donalda Guerriera. Ten źle przyjął piłkę, ale przejął ją Łukasz Burliga. Obrońca Białej Gwiazdy płaskim strzałem pokonał Silvio Rodicia.

Zagłębie walczyło do końca. W 86 minucie doprowadziło do wyrównania. Kapitalną bramkę z rzutu wolnego uzyskał Portugalczyk Manuel Curto.

Miedziowi podwójnie poszli za ciosem. W 90 minucie Arkadiusz Piech zdecydował się na strzał z 20 metrów, piłka odbiła się od Piotra Brożka i zupełnie zmyliła Michała Miśkiewicza. Zagłębie prowadziło 2:1.

Chwilę później było już 3:1. Tym razem własnego bramkarza pokonał Michał Nalepa. Obrońca zagrał w kierunku Miśkiewicza a ten nie trafił w piłkę.

Zagłębie awansowało na 14 miejsce w tabeli ekstraklasy.

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Łukasz Burliga (74), 1:1 Manuel Curto (86), 2:1 Arkadiusz Piech (90), 3:1 Michał Nalepa (90+3-samobójcza).

KGHM Zagłębie Lubin: Silvio Rodic - Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek, Elvedin Dzinic, Dorde Cotra - Johan Bertilsson (46. David Abwo), Manuel Curto, Lubomir Guldan, Arkadiusz Piech, Aleksander Kwiek (90+3. Łukasz Piątek) - Michal Papadopulos (78. Łukasz Janoszka).

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Łukasz Burliga, Gordan Bunoza, Michał Nalepa, Piotr Brożek - Emmanuel Sarki (62. Wilde-Donald Guerrier), Alan Uryga, Semir Stilic, Michał Chrapek (82. Fabian Burdenski), Łukasz Garguła - Paweł Brożek.