Biało-czerwony krok do światowej elity?

| Utworzono: 2014-04-04 09:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Dla obu drużyn to spotkanie jest przepustką do gry o baraż o elitę Pucharu Davisa. Mecz rozpocznie się dziś o 16 na warszawskim Torwarze.

Czy stolica okaże się szczęśliwa? Ostatnio nie była. Nasi reprezentanci przegrali z Australią bezpośredni pojedynek o awans do Grupy Światowej.

Tym razem ma być inaczej. W kadrze wystąpi nasz najlepszy tenisista Jerzy Janowicz (z Australią nie grał).

Radosław Szymanik, kapitan polskiego zespołu, powołał też Michała Przysiężnego z Machtpointu Wrocław i deblistów Mariusza Fyrstenberga i Mateusza Matkowskiego.

Pierwszy na kort dziś wybiegnie Przysiężny. Ciąży na nim duża odpowiedzialność, ale też czeka go bardzo trudne zadanie. Zagra z najwyżej sklasyfikowanym w rankingu ATP z Chorwatów - Marinem Ciliciem.

Po zakończeniu tej konfrontacji zmierzą się Jerzy Janowicz i Borna Corić. Tu zdecydowanym faworytem będzie nasz reprezentant.

Jutro kibiców tenisa czeka mecz deblowy. Najlepsza polska para w historii Mariusz Fyrstenberg - Marcin Matkowski powalczy o punkt w starciu z Marinem DraganjąMate Paviciem.

Na niedzielę zaplanowano kolejne gry singlistów.

Skład, nawierzchnia, doświadczenie i publiczność - to przemawia za biało-czerwonymi. Czy wystarczy do pokonania Chorwacji?

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.