Ekologiczny styl życia się opłaca

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-04-04 13:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Ekologiczny styl życia się opłaca - mat. prasowe
mat. prasowe

Na wszystkich, którzy wezmą udział w „Wielkiej zbiórce makulatury i elektrośmieci”, czekają sadzonki roślin i żarówki LED w prezencie. Dla uczniów przygotowano konkurs na zbiórkę makulatury z cennymi nagrodami, a dla najmłodszych warsztaty ekologiczne.

O ekoodpowiedzialnych zachowaniach warto sobie często przypominać. W Polsce każdy z nas produkuje średnio około 320 ton śmieci rocznie, a większość z nich to wartościowe surowce wtórne. Wystarczy tylko 59 kilogramów makulatury, aby uratować jedno drzewo, a z 35 zużytych butelek PET można wyprodukować jedną bluzę z polaru.

„Warto pamiętać, że wystarczą drobne działania, takie jak segregacja śmieci i oddawanie surowców wtórnych w wyznaczone miejsca, aby ograniczyć nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Naukę pozytywnych zachowań warto rozpocząć jak najwcześniej – dlatego organizujemy konkurs na zbiórkę makulatury dla uczniów i spotkanie „Ekoodpowiedzialni” dla młodszych dzieci. Nie zapominamy o dorosłych – dla nich też przygotowaliśmy upominki” – mówi Karina Slawik–Koźlik, menedżer Parku Handlowego Auchan Bielany.

Wszyscy, którzy przyniosą makulaturę i elektrośmieci do punktu zbiórki na terenie Parku Handlowego Auchan Bielany, otrzymają w prezencie sadzonkę i żarówki LED. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba upominków jest ograniczona.

„Zbiórki surowców wtórnych w Parku Handlowym Auchan Bielany mają już kilkuletnią historię. Tradycyjnie angażujemy się w akcje ekologiczne, bo widzimy jak wiele dobrego z nich płynie dla gminy i dla mieszkańców. Faktyczna ochrona środowiska, w tym roku dodatkowo w połączeniu z edukacją dzieci i młodzieży, to inicjatywa warta polecenia” - mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce, który udzielił akcji patronatu honorowego.

W konkursie dla uczniów „Wielka Zbiórka” może uczestniczyć każda klasa szkoły podstawowej i gimnazjum, ognisko szkolne oraz grupa świetlicowa. Aby wziąć w nim udział, należy 12 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00 przynieść zebraną makulaturę do punktu zbiórki na terenie Parku Handlowego Auchan Bielany. Makulatura zostanie komisyjnie zważona, a wyniki zapisane. Każdy uczeń z grupy, która dostarczy najwięcej makulatury, otrzyma tablet. Na zdobywców kolejnych miejsc na podium czekają kupony na zakupy w sklepie Toys ”R” US.

Szczegółowe informacje na temat konkursu i jego regulamin można znaleźć na stronie Parku Handlowego Auchan Bielany.

W tym samym czasie, najmłodsi będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska w trakcie spotkania w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”.

Podczas gier, quizów i zabaw najmłodsi dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać wodę, prąd oraz prawidłowo segregować odpady. Dzieci będą mogły wziąć udział w planszowej ekogrze oraz zajęciach plastycznych. Zarówno dzieci, jak ich rodzice, otrzymają materiały informacyjne, które ułatwią wcielanie w życie wiedzy zdobytej w trakcie spotkania. Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie www.ekoodpowiedzialni.pl

Szczegółowe informacje na temat akcji „Wielka zbiórka makulatury i elektrośmieci” dostępne są na stronie internetowej Parku Handlowego Auchan Bielany.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.