Lechia - Zagłębie 2:1

| Utworzono: 2014-04-05 17:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

KGHM Zagłębie pojechało do Trójmiasta po trzy punkty. Zwycięstwo nad Lechią dawało im awans w tabeli i wyprzedzenie lokalnego rywala z Wrocławia.

Wymarzony początek meczu dla gospodarzy. Już w 3. minucie silny strzał z woleja Piotra Grzelczaka dał im prowadzenie.

Szybko stracona bramka nie podłamała drużyny Oresta Lenczyka. 10. minut później miedziowi wyrównali. Błąd Pawła Dawidowicza wykorzystał Aleksander Kwiek, który efektownie przerzucił piłkę nad Mateuszem Bąkiem.

Oba zespoły w kolejnych kwadransach stworzyły sobie po kilka wyśmienitych okazji do zmiany rezultatu.

Zawodziła jednak albo skuteczność, albo na wysokości zadania stawali golkiperzy Lechii i Zagłębia. Jednak do czasu.

Najlepszą okazję przed przerwą zmarnował w 23. minucie Patryk Tuszyński. Będący w wyśmienitej formie piłkarz Lechii doszedł do strzału głową na szóstym metrze. Piłka przeleciała obok słupka Zagłębia.

Gdańszczanie atakowali do końca pierwszej połowy. Zabrakło skuteczności. Zagłębie pilnowało własnej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku gości. Arkadiusz Piech źle trafił w piłkę na siódmym metrze. Bramkarz rywali pewnie obronił ten strzał.

180 sekund później Piech zmarnował swoją najlepszą meczową okazję. Miał przed sobą tylko Mateusza Bąka, trafił jednak wprost w bramkarza.

W odstępie minuty Lechia dwa razy trafiła w poprzeczkę. Najpierw w 59. minucie Rodicia nie był w stanie pokonać Frankowski, chwilę później blisko sukcesu był Vranjes.

Szczęście w końcówce uśmiechnęło się do gospodarzy. Maciej Makuszewski kapitalnie uderzył z 20 metrów. Rodić nie dał rady.

Szansę na wyrównanie zmarnował Dawid Abwo. Tuż przed ostatnim gwizdkiem trafił w Bąka.

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (1:1).

Bramki: 1:0 Piotr Grzelczak (3), 1:1 Aleksander Kwiek (13), 2:1 Maciej Makuszewski (86).

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk - Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Maciej Kostrzewa (67. Paweł Stolarski), Nikola Lekovic - Maciej Makuszewski, Paweł Dawidowicz (46. Krzysztof Bąk), Stojan Vranjes, Piotr Grzelczak, Piotr Wiśniewski (46. Przemysław Frankowski) - Patryk Tuszyński.

KGHM Zagłębie Lubin: Silvio Rodic - Bartosz Rymaniak, Lubomir Guldan, Adam Banaś (46. Łukasz Piątek), Dorde Cotra - Aleksander Kwiek, Jiri Bilek, Manuel Curto, Arkadiusz Piech, Łukasz Janoszka (46. David Abwo) - Michal Papadopulos (80. Johan Bertilsson).