Wygrane szczypiornistek z regionu

| Utworzono: 2014-04-05 20:26 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To była świetna sobota dla przedstawicielek dolnośląskiego szczypiorniaka w ekstraklasie.

Walkę w ćwierćfinale mistrzostw Polski rozpoczęła drużyna Bożeny Karkut. KGHM Metraco nie dała szans rywalkom i wygrało u siebie z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 33:25.

Do przerwy szczypiornistki z Nowego Sącza walczyły bardzo dzielnie. Choć przegrywały po 30. minutach 13:17 wciąż były "w grze". Druga połowa jednak potwierdziła wyższość faworytek.

Drugie spotkanie zostanie rozegrane w Nowym Sączu. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych.

Od zwycięstwa batalię o utrzymanie w ekstraklasie rozpoczęły piłkarki ręczne KPR. Jeleniogórzanki w pierwszej kolejce play-out wygrały z Ruchem Chorzów 31:21.

Gospodynie miały problem jedynie w pierwszej połowie. Po niej prowadziły ledwie 14:13. Kolejne 30. minut zdecydowanie należało do KPR. Ostatecznie zespół z Jeleniej Góry pewnie wygrał i umocnił się na 9. miejscu w tabeli.