Świetnie występy pod obręczą

| Utworzono: 2014-04-05 22:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Finałową batalię rozpoczęły koszykarki Ślęzy. Zespół Radosława Czerniaka pokonał w Siedlcach MKK 59:49 w pierwszym spotkaniu wielkiego finału zaplecza ekstraklasy.

Duży wpływ na wynik spotkania miała trzecia kwarta. Do przerwy Ślęza prowadziła 30:27. Trzecią odsłonę wygrała 15:9 i nie dała już sobie zabrać triumfu.

Do boju wrocławską drużynę poprowadziła Joanna Czarnecka autorka 18. punktów.

Rewanż za tydzień we Wrocławiu. Już wcześniej i Ślęza i MKK zapewniły sobie awans do ekstraklasy.

Cenne zwycięstwo odnieśli dziś także koszykarze Wrocławskiego Klubu Koszykówki. Zespół Pawła Turkiewicza pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 79:77 w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału play-off.

Losy meczu ważyły się do samego końca. WKK przez większość spotkania gonił przeciwnika. Na 6. minut przed końcem gospodarze przegrywali aż 57:65.

Na finiszu jednak spisali się doskonale. Nie zawiedli najbardziej doświadczeni. Wyróżnić należy kwartet: Bartosz i Łukasz Diduszko, Paweł Bochenkiewicz i Rafał Niesobski.

WKK w serii do trzech wygranych prowadzi 1:0. Jutro o 17.00 kolejne spotkanie w hali AWF.