Zimny prysznic w Nowym Sączu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-04-09 22:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W drugim meczu ćwierćfinałowym ekstraklasy szczypiornistki KGHM-u Metraco Zagłębia Lubin przegrały na wyjeździe z Olimpią Nowy Sącz 27:28. Wicemistrzynie Polski nie wykorzystały pierwszej szansy na awans do czołowej czwórki rozgrywek.

Po wygranej u siebie 33:25 lubinianki były faworytkami drugiego spotkania. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut potwierdzały to na boisku. Do szatni Miedziowe schodziły prowadząc 17:12. Pięciobramkową przewagę zespół gości utrzymywał jeszcze w 33. minucie, a w 48. było 25:22 dla Zagłębia. Końcówka należała jednak do drużyny z Nowego Sącza. Ekipa z Małopolski skutecznie zamurowała swoją bramkę, a świetnie dysponowana Katarina Dubajova zaprowadziła ją do sensacyjnego zwycięstwa.

Tym samym w rywalizacji play-off do dwóch zwycięstw jest remis 1:1. Trzecie, decydujące spotkanie rozegrane zostanie w sobotę w Lubinie. Na zwycięzcę tej pary czeka już w półfinale Vistal Gdynia.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:27 (12:17).