Śląsk Wrocław gromi Kotwicę Kołobrzeg

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-04-16 21:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Było lekko, łatwo i przyjemnie. Śląsk tylko raz musiał gonić wynik. Po rzucie Rafała Bigusa na początku meczu goście prowadzili 2:0. Potem wszystko co najlepsze pokazywali Wrocławianie. Zawodnicy Jerzego Chudeusza dobrze wyglądali szczególnie w ataku. W pierwszej kwarcie trafili 55% swoich rzutów. To zasługa dobrego dzielenia się piłką i udanych wejść pod kosz. Śląsk świetnie rozrzucał rywali na obwodzie i miał mnóstwo rzutów z czystych pozycji. W dużej mierze to też „zasługa” dziurawej obrony Kotwicy. Gospodarze wykorzystali to bezlitośnie. W pierwszej kwarcie 16 z 24 punktów zdobyli spod kosza. Podobne proporcje były w zespole rywali, bo i obrona Śląska nie wyglądała najlepiej. Potwierdzało to 12 z 17 „oczek” Kotwicy zdobytych blisko obręczy. Między innymi stąd pochodziła 57% skuteczność rywali. Minimalnie lepiej ustawione celowniki rywali nie miały jednak żadnego przełożenia na wynik. Po inauguracyjnej odsłonie Śląsk pewnie prowadził 24:17.

Druga kwarta także toczyła się po myśli gospodarzy. O tym jak pewnie wyglądała drużyna Jerzego Chudeusza najlepiej świadczy fakt, że na cztery minuty przed przerwą na parkiecie pojawił się 21-letni Maksym Kulon, który zazwyczaj spędza całe spotkania na ławce rezerwowych. Najmłodszy koszykarz Śląska pokazał się z dobrej strony, grając ambitnie w obronie. Na parkiecie jednak nadal dominowała ofensywa. Obie drużyny nie schodziły poniżej 50% skuteczności z gry. Koszykarze Śląska byli stałymi gośćmi w strefie podkoszowej Kotwicy. Efekt? 18 punktów z tej strefy. W najlepszym momencie pierwszej połowy Wrocławianie prowadzili 11 „oczkami”. Tak było jeszcze na sekundy przed zejściem do szatni. Ostatecznie gospodarze na przerwę udali się z nieco mniejszym prowadzeniem – 49:41 – po tym jak za trzy trafił Grzegorz Arabas, dla którego był to już 17 punkt w meczu. W Śląsku do przerwy największy dorobek – 14 „oczek” – miał Radosław Hyży. Co warto podkreślić trafił on wtedy wszystkie ze swoich siedmiu rzutów.

Po powrocie z szatni, Wrocławianie przypieczętowali zwycięstwo. Dobrze funkcjonowała dwójka podkoszowych, bo obok Hyżego, aktywny był także Paul Miller. To on w połowie trzeciej kwarty zaliczył dwa trafienia z rzędu co powiększyło przewagę Śląska do wyniku 63:48. Wrocławianie w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Kwarta skończyła się na celnej trójce Dominique’a Johnson’a. Amerykanin trafił zza łuku równo z syreną i gospodarze prowadzili 73:60.

Ostatnie 10 minut było już zatem formalnością. Skończyło się na wygranej Śląska 93:70. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Radosław Hyży, który zaliczył perfekcyjny występ w ofensywnie. Trafił wszystkie ze swoich dziesięciu rzutów z gry i dwa z wolnych, co dało mu 22 punkty.

Śląsk wygrał wysoko i małym nakładem sił. To ważne, bo już w sobotę drużynę Jerzego Chudeusza czeka kolejne spotkanie. Tym razem do Wrocławia przyjeżdża Polpharma Starogard Gdański.

Śląsk Wrocław - Kotwica Kołobrzeg 93:70 (24:17, 25:24, 24:19, 20:10).

Śląsk Wrocław: Radosław Hyży 22, Paul Miller 18, Krzysztof Sulima 11, Paweł Kikowski 10, Robert Skibniewski 10, Dominique Johnson 9, Michał Gabiński 6, Tomasz Ochońko 5, Maksym Kulon 2.

Kotwica Kołobrzeg: Grzegorz Arabas 25, Rafał Bigus 13, Michael Gospodarek 12, Marek Piechowicz 8, Wojciech Złoty 7, Bartosz Ciechociński 3, Paweł Lasota 2, Piotr Żołnierczuk 0, Marcin Goiński 0.