Oskarżenie dla energetyków

Piotr Słowiński | Utworzono: 2014-04-17 12:47 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Niedopełnienie obowiązków i wskutek tego nieumyślne doprowadzenie do śmierci dwóch dziewczynek w Krzeszowie w 2012 roku zarzuciła jeleniogórska prokuratura dwóm pracownikom spółki Tauron Dystrybucja.

Chodzi o zdarzenie z 21 sierpnia 2012 roku, kiedy dwie bawiące się w płytkiej rzece dziewczynki zginęły na skutek porażenia prądem z zerwanego przewodu niskiego napięcia.

Jak mówi prokurator Violetta Niziołek, starszy inżynier do spraw eksploatacji Paweł K. i kierownik eksploatacji Leszek B. byli zobowiązani do dbania o stan linii, która była nawet zakwalifikowana do remontu, ale nie zadbali na tyle, by do tragedii nie doszło. Energetycy dopiero po wypadku wymienili sieć w Krzeszowie na izolowaną.

Według biegłego z 7 żył linii, której przerwanie doprowadziło do wypadku czynna była tylko jedna, więc to świadczy najlepiej o tym, że była ona w złym stanie. Od 2009 roku do wypadku nie odbył się jednak nawet jej przegląd.

Rzecznik spółki Tauron Dystrybucja, Tomasz Topola, w nadesłanym do redakcji oświadczeniu wyjaśnia:

Zapewniamy, że od dnia zdarzenia, do którego doszło w sierpniu 2012 r. w Krzeszowie, naszym celem jest dokładne wyjaśnienie przyczyn tego wypadku. Dokładamy także wszelkich starań, by zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Stale współpracujemy z prokuraturą i udostępniamy wszelkie dane, które mogą być pomocne w jej pracy. Niezwłocznie po zdarzeniu powołaliśmy komisję, której zadaniem było ustalenie jego przyczyn. Raport z prac komisji przekazaliśmy prokuraturze.

Mając na uwadze dobro sprawy, do momentu jej rozstrzygnięcia, nie zostaliśmy upoważnieni do komentowania działań prowadzonych przez prokuraturę i sąd.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama