Tylko krok do mistrzostwa Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-04-23 20:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W trzecim meczu finałowym zespół z Polkowic pokonał na własnym parkiecie Wisłę Kraków 78:65. Drużynę CCC poprowadził w tym meczu Krzysztof Szewczyk, który zastąpił Jacka Winnickiego. Zarząd klubu nie podaje powodów decyzji o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron z dotychczasowym szkoleniowcem.

Tylko w pierwszej kwarcie drużyna Wisły miała przewagę. Ostatecznie po 10 minutach zespół z Krakowa prowadził 19:13. CCC ruszyło do odrabiania strat w drugiej części gry. Lepiej zaczęła funkcjonować obrona zespołu z Polkowic i rywalki zdołały rzucić koszykarkom Krzysztofa Szewczyka zaledwie osiem punktów. Po dwóch kwartach Wisła jednak nadal prowadziła 27:24.

Trzecia kwarta była popisem CCC. Polkowiczanki były nie do zatrzymania dla Wisły. Trafiały niemal z każdej pozycji. Gdy do tego dodamy dobrą i twardą grę w obronie to wynik 35:14 tej części gry będzie bardziej zrozumiały. Ostatecznie na dziesięć minut przed końcem mistrzynie Polski prowadziły 59:41 i losy meczu były niemal rozstrzygnięte. Wisła na początku ostatniej kwarty próbowała gonić, ale Polkowiczanki były dobrze dysponowane i nie dały sobie odebrać zasłużonego zwycięstwa. Ostatecznie zespół CCC wygrał to spotkanie 78:65.

W rywalizacji do 3 zwycięstw drużyna z Polkowic prowadzi 2:1. Kolejny mecz dziś o 18 ponownie w Polkowicach. Wygrana da CCC obronę tytułu mistrza Polski. Jeśli zwycięży Wisła decydujące spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę w Krakowie.

CCC Polkowice - Wisła Kraków 78:65 (13:19, 11:8, 35:14, 19:24)

CCC Polkowice: Janel McCarville 16, Magdalena Leciejewska 16, Belinda Snell 13, Jelena Skerovic 11, Walerina Musina 9, Magdalena Skorek 9, Agnieszka Majewska 4, Teja Oblak 0, Paulina Misiek 0.

Wisła Kraków: Jantel Lavender 16, Justyna Żurowska 14, Allie Quigley 12, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Cristina Ouvina 4, Paulina Pawlak 5, Katarzyna Krężel 3, Zane Tamane 2, Danielle McCray 0.