Pogrom na początek play-off

| Utworzono: 2014-05-01 09:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 22:44

PGE Turów nie miał większych problemów z pokonaniem AZS-u Koszalin w meczu play-off. Wicemistrzowie Polski wygrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy z brązowym medalistą poprzedniego sezonu aż 99:66.

Na dość jednostronny przebieg tego spotkania duży wpływ miały osłabienia w ekipie gości. Akademicy do meczu w Zgorzelcu przystąpili bez dwóch swoich podstawowych graczy: Krzysztofa Szubargi i Piotra Dąbrowskiego. Mimo to, inauguracyjna kwarta miała wyrównany przebieg. Jeszcze na 1,5 minuty przed jej końcem był remis 20:20. Ostatecznie gospodarze wygrali tę część meczu 4 punktami.

Przełomowa dla losów spotkania była druga kwarta. W niej na parkiecie zdecydowanie dominował zespół trenera Miodraga Rajkovicia. Turów zaczął ją od serii 20:0! Goście pierwsze punkty zdobyli dopiero po 7 minutach gry. Druga odsłona zakończyła się efektowną wygraną wicemistrzów Polski 27:7, a gdy na początku czwartej przewaga zgorzelczan wynosiła już 30 punktów, stało się jasne, że nic nie odbierze zwycięstwa ekipie z Dolnego Śląska.

Wygrana PGE była jak najbardziej zasłużona. Zawodnicy Turowa górowali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Na słowa uznania zasługuje przede wszystkim świetna skuteczność gospodarzy. Aż pięciu zawodników ekipy trenera Rajkovicia zdobyło w tym meczu 12 i więcej punktów. Najskuteczniejszy był tradycyjnie J.P. Prince, który w tym tygodniu został uznany przez trenerów zespołów ekstraklasy za najbardziej wartościowego koszykarza sezonu zasadniczego 2013/14.

Mecz nr 2 pomiędzy Turowem a AZS-em już w sobotę 3 maja o godz. 18.30 w Zgorzelcu.