Cztery wiolonczele w „Ossolineum”

RED | Utworzono: 2014-05-09 21:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-09 21:52
Cztery wiolonczele w „Ossolineum” -

„Kwarteneum” w cyklu comiesięcznych koncertów prezentuje różne zespoły muzyczne, których wspólną cechą jest liczba czterech wykonawców. Dzięki tej wyjątkowej w skali światowej formule artystycznej festiwalu, słuchacze za każdym razem poznają kolejny możliwy kształt muzyki kwartetowej.

W maju przyszła pora na kwartet wiolonczelowy. Cztery wiolonczele dają wspaniałe możliwości brzmieniowe i ekspresyjne, sprawdzają się w różnych muzycznych stylistykach. Zwykle w zespołach kameralnych słuchamy jednej wiolonczeli, tym razem z wiolonczel składać się będzie cała grupa. „Polish Cello Quartet” współtworzą reprezentanci młodego pokolenia wiolonczelistów polskich: Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta oraz Adam Krzeszowiec. Młodzi utalentowani muzycy mają w swoim dorobku szereg nagród w konkursach solowych i kameralnych, a także studia w różnych ośrodkach akademickich w Polsce i za granicą. Zespół powstał w 2011 r. Od tego czasu prowadzi aktywną działalność koncertową, „Polish Cello Quartet” występował m. in. na tak znanych festiwalach, jak Wratislavia Cantans, Jazztopad czy Schiermonnikoog Chamber Music Festival. W ramach festiwalu „Kwarteneum” artyści wykonają atrakcyjny program, składający się m.in. z utworów polskich kompozytorów – Aleksandra Tansmana i Kazimierza Wiłkomirskiego.

Zespół koncentruje się na repertuarze tworzonym specjalnie z myślą o kwartecie wiolonczelowym, część utworów prezentowana jest po raz pierwszy na polskich estradach.

Bilety na wszystkie koncerty Kwarteneum dostępne są na stronach www.kwarteneum.pl oraz www.tbox24.pl oraz zawsze bezpośrednio przed koncertami.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.