II edycja Biegu Firmowego

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-13 16:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-13 16:58
A|A|A

Blisko 2000 pracowników z ponad 200 wrocławskich firm, zamiast pracować 17 maja, przebiegnie w sumie około 10000 kilometrów. Największe reprezentacje zawodników wystawiły między innymi KRUK S.A., 3M, HP, LG Electronics, Credit Suisse, Money.pl i TU Europa. Jak pokazuje statystyka we Wrocławiu biegają pracownicy wszystkich branż od bankowości, po prawników, dziennikarzy i informatyków.

„Cieszy nas, że swoje uczestnictwo potwierdzają zarówno prezesi i zarządy wrocławskich firm, jak też pracownicy średniego i niższego szczebla. Tego dnia wszyscy są równi. Tym samym to wspaniała okazja do integracji” – mówi Ewa Mróz Prezes Fundacji Everest organizatora Biegu Firmowego.

„Biegamy i pomagamy” to hasło Biegu Firmowego. W zeszłym roku udało się pomóc 4 –letniej Ali z Wrocławia, której groziła amputacja nóżki. Dziś między innymi dzięki zebranym podczas biegu środkom dziewczynka jest po 3 etapie operacji rekonstrukcji nogi w USA i stawia swoje pierwsze kroki. Wszyscy mamy nadzieję, że kiedyś mała Ala z nami pobiegnie.

W tym roku organizatorzy biegu postanowili pomóc rodzinie Koniecznym, w której dwójka z trójki dzieci urodziła się z niepełnosprawnością. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chłopców.

„Pomysł uczestnictwa jako sponsor takiego wydarzenia od razu nam się spodobał. Już przy pierwszej edycji postanowiliśmy się zaangażować i dzięki tej inicjatywie wiele osób w naszej firmie zaczęło przygodę z bieganiem. W KRUKu staramy się być aktywni sportowo i chętnie uczestniczymy w tego typu wydarzeniach. Szczytny cel imprezy i panująca na niej atmosfera zachęciły nas do wsparcia imprezy jako Złoty Sponsor także w tym roku – mówi Prezes Zarządu KRUK S.A. Piotr Krupa.

Na zawodników czeka moc atrakcji i wyjątkowe nagrody, a wśród nich trzy 42calowe telewizory, ufundowane przez Partnera Technologicznego wrocławskiej edycji - firmę LG Electronics Wrocław. Szczęśliwi zwycięzcy odbiorą nagrody z rąk Sebastiana Stadnika, Dyrektora Generalnego LG Electronics.

Fundacja Everest nie zapomni podczas imprezy o dzieciach dla których szykuje całą masę atrakcji. Bieg Krasnala i animacje to tylko niektóre z nich. Organizatorzy starają się, aby podczas imprezy panowała atmosfera firmowego i rodzinnego pikniku, a Bieg Firmowy z roku na rok zarażał coraz większą ilość firm swoją misją – promocją biegania i pomocą chorym dzieciom.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama