Nowa płyta Anny Maruchy

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-14 15:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-14 15:21
A|A|A

fot. annamarucha.pl

Już 26 Maja bieżącego roku światło dzienne ujrzy kolejna studyjna płyta Anny Maruchy - „Love & Soul”. 

Będzie to album utrzymany w stylistyce soulowo - jazzowej z elementami funky, bluesa i chilloutu.
Utwory zamieszczone na krążku stylistycznie nawiązują do brzmień z końca XX wieku, kompozycje stonowane, ciepłe i kobiece. Muzycznie stanowią swoistą fuzję chilloutu, soulu i jazzu.
Jest to płyta skomponowana, zaaranżowana i wyprodukowana przez samą wokalistkę,
W nagraniach artystkę wspomagała grupa zaprzyjaźnionych muzyków tworzących skład The Taxi Blues Band.

„Love & Soul” to płyta łagodna, doskonała na spokojne wieczory, na poranki przy kawie, na relaksujący spacer.... Będzie również stanowić idealne tło na weekendowe przedpołudnia, czy wieczory spędzone z przyjaciółmi. Album adresowany jest do szerokiego grona odbiorców w różnym wieku, w szczególności jednak skierowany jest do odbiorcy ceniącego sobie jakość i wartości estetyczne kompozycji, oraz połączenie tradycyjnych brzmień z nowoczesnymi aranżacjami.

Track List:

 

„Dla Nas” to utwór, który jako pierwszy promować będzie wydawnictwo.

Premiera płyty „ Love & Soul ” - 26 Maj 2014 rok.

Anna Marucha - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, pedagog.

Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat w PPSM im. E. Młynarskiego w Warszawie w klasie fortepianu.

W 1993 roku uzyskała dyplom w zakresie śpiewu solowego. Absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Katowicach (wydz. Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu ). Od 2004 roku wykładowca w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. K. Komedy w Warszawie.

Urodzona w rodzinie z tradycjami muzycznymi, naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat . W szkole średniej była uczennicą gwiazdy Opery Warszawskiej Poli Lipińskiej - w 1993 uzyskała dyplom ze śpiewu solowego. Od 14 roku życia udzielała się wokalnie i instrumentalnie w licznych zespołach muzycznych, zdobywając nagrody na przeglądach.
W mediach debiutowała jako wokalistka i liderka grupy Lips. W latach 90 Anna Marucha nagrała dwie studyjne płyty z zespołem Lips "Sprawiedliwość" i "Love". Cztery lata lat później, współpracując z czołowymi muzykami sesyjnymi nagrała krążek dla wytwórni BMG (Sally, rok 1998). W latach 2001 - 2002 współpracowała przy projekcie “ Młode dusze soulu ” patronowanego przez Stanisława Soykę i Ewę Bem. W 2004 zajęła się opracowaniem muzycznym do etiudy filmowej S. Orła i O. Stritzke “ On i ona ” ( w roli głównej Piotr Machalica ). W latach 2002 - 2005 współpracowała z fundacją PSM Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego w Warszawie.
Od 2004 roku jest wykładowcą w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. K. Komedy w Warszawie.

W 2012 roku, nakładem wydawnictw Fonografika / JC Koncert Agencja Artystyczna, ukazała się w sprzedaży autorska płyta Anny Maruchy “Taxi Blue", nagrana z towarzyszeniem grupy The Taxi Blues Band.

Płyta zdobyła bardzo dobre recenzje - na portalu Cantaramusic.pl o płycie "Taxi Blue" można było przeczytać :
..."Taxi Blue" to zgrabne połączenie kilku gatunków muzycznych. Powstał smakowity koktail muzyczny pełen żaru i erotyzmu, jazzowego feelingu, chiloutowego spokoju, klubowego beatu i szczypty bluesowej pasji...Śpiew Anny Maruchy świetnie wpasowuje się w tę konwencję. Artystka z łatwością manewruje między brzmieniami soulowymi, bluesowymi i jazzowymi. Do tego śpiewa miękko i wprowadza słuchacza w stan błogości, dobry nastrój..." ( Autor: Grzegorz Szklarek / cantaramusic.pl)
Magazyn Gitarzysta polecał fanom gatunków pisząc:
..."Najnowszy album "Taxi Blue" to zgrabne połączenie bluesa, funky i jazzu.....to pierwsza znana mi próba połączenia bluesa z chilloutem na polskim rynku muzycznym"...(Autor: Kuba Chmiel / Magazyn Gitarzysta.pl)

Na początku bieżącego roku Anna Marucha ukończyła pracę nad kolejnym solowym albumem
"Love & Soul"(premiera Maj 2014). Płytę promować będzie utwór „Dla Nas”
Wokalistka przygotowuje się obecnie do koncertów promujących wydawnictwo , które rozpoczną się jesienią.

http://www.annamarucha.com.pl/
http://www.annamarucha.pl/
facebook

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama