OOM w piłce ręcznej dziewcząt

Michał Hamburger/Janusz Rodziewicz | Utworzono: 2014-07-08 20:52 | Zmodyfikowano: 2014-07-08 20:54
A|A|A

fot. Piotr Kuban (JG24)

Zespoły rywalizują w dwóch sesjach. Podczas porannych zmagań dziś drużyna woj. Pomorskiego pokonała zespół z Zachodniopomorskiego 12:11, a ekipa ze Śląska wygrała z woj. Świętokrzyskim 23:16. W popołudniowej sesji natomiast Kujawsko-Pomorskie przegrało z Mazowieckim 19:23, a Dolnoślązaczki wygrał z Małopolską Małopolskie 23:19. I właśnie ten mecz, ze zrozumiałych względów,  cieszył się największym zainteresowaniem.

Nasze dziewczęta rozegrały znakomite spotkanie, obejmując prowadzenie już w pierwszych minutach i przez cały czas trwania kontrolowały jego przebieg. Ton gry reprezentacji naszego województwa nadawały: Natalia Janas, Agata Skowrońska ( obie KPR Jelenia Góra) i Wiktoria Drozdowska z KPR Kobierzyce. W bramce bardzo dobre spotkanie rozegrała Ania Rzeczycka (Zagłębie Lubin). Kluczem do sukcesu było przeciwstawienie szybkiej i kombinacyjnej gry Dolnoślązaczek lepszym warunkom fizycznym zawodniczek Małopolski. I to reprezentacji Dolnego Śląska udało się znakomicie. Co prawda w końcówce meczu nieco osłabły, ale uzyskana wcześniej przewaga pozwoliła na odniesienie cennego sukcesu.

Cieszył się Dariusz Jarosz trener reprezentacji Dolnego Śląska:

Dzisiejszym zwycięstwem reprezentacja Dolnego Śląska zapewniła sobie praktycznie udział w półfinałach. Jutro, w ostatnim dniu fazy grupowej grają:
godz. 10 - Śląskie - Pomorskie
godz. 12 - Zachodniopomorskie - Świętokrzyskie
godz. 15 - Kujawsko-Pomorskie - Małopolskie
godz. 17 - Dolnośląskie - Mazowieckie.
Wszystkie mecze rozgrywane są w Hali Sportowej Stadionu Miejskiego przy ulicy Złotniczej w Jelenie Górze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama