Unibax najlepszy w żużlowej Lidze Juniorów, Sparta trzecia

Kamil Wanzek | Utworzono: 2014-07-09 20:24 | Zmodyfikowano: 2014-07-09 20:26

W ciężkich warunkach na Stadionie Olimpijskim zaprezentowało się siedem zespołów. Najlepszym z juniorów okazał się Paweł Przedpełski, który w swoich trzech startach zdobył 9 punktów i pewnie poprowadził zespół z Torunia do zwycięstwa. Ponadto 6 punktów dołożył Oskar Ajtner Gollob, a 3 zdobył Oskar Fajfer. Drugie miejsce, z 14 punktami, zajęli żużlowcy Włókniarza Częstochowa.

Na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy Betardu Sparty Wrocław. Uzyskali oni 13 punktów, tyle samo co zwycięzcy trzeciej rundy żużlowcy Unii Leszno. Najlepiej w trudnych warunkach, z młodych wrocławian, poradził sobie Patryk Malitowski, który uzbierał na swoim koncie 5 punktów. Po 4 przywieźli Patryk Dolny i Mike Trzensiok.

W tabeli rozgrywek Betard Sparta Wrocław zajmuje 5 miejsce. Na prowadzeniu jest Unibax Toruń, o 2 punkty wyprzedzając Unię Leszno.

Następna, 5. runda żużlowej ligi juniorów rozegrana zostanie 5 sierpnia na Stadionie im Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim.