Praca dla nieletnich pilnie poszukiwana

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-07-13 06:18 | Zmodyfikowano: 2014-07-13 06:29
A|A|A

dolnoslaska.ohp.pl

Kilkudziesięciu uczniów, którzy ukończyli 16 lat, ale nie są pełnoletni codziennie odwiedza legnickie centrum pośrednictwa OHP. Pracodawcy wolą jednak zatrudniać pełnoletnich, w pełnym wymiarze czasu, a nie tylko na sześć godzin dziennie. Małgorzata Młotek - pośrednik pracy w legnickim OHP podkreśla, że nie brakuje natomiast ofert dla uczniów pełnoletnich:

Do tej pory największym zainteresowaniem w legnickim OHP cieszy się praca przy owocach. W ciągu ośmiu godzin przy zbieraniu truskawek można było zarobić na czysto prawie 200 złotych.

Uczniowie zwykle szukają zatrudnienia nie w pośredniaku, ale w Ochotniczym Hufcu Pracy. To właśnie za pośrednictwem "OHP" Tomek, Paweł i Piotr trafili jednego z hipermarketów:

W tej chwili Centrum OHP w Legnicy oferuje kilkadziesiąt ofert pracy. Godzinne stawki wahają się w granicach 7-15 złotych. Pracownicy ośrodka zapewniają, że dość często pojawiają się oferty z wynagrodzeniem nawet 40 złotych za godzinę.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama