Małachowski najlepszy na mityngu w Monaco

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-07-19 10:48

Piotr Małachowski wygrał konkurs rzutu dyskiem podczas mityngu lekkoatletycznej Diamentowej Ligi w Monaco. Zawodnik Śląska Wrocław uzyskał wynik 65,84 m.

Drugie miejsce w Monaco zajął Kubańczyk Jorge Fernandez - 65,46 a trzecie Estończyk Gerd Kanter - 64,98.

Drugi z reprezentantów Polski, Robert Urbanek, z wynikiem 62,56 m zajął szóste miejsce.

W Monaco nie wystąpił najgroźniejszy rywal Małąchowskiego, Niemiec Robert Harting. Nasz zawodnik umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej rzutu dyskiem w cyklu zawodów Diamentowej Ligi.

Ponadto Marcin Lewandowski zajął szóste miejsce w biegu na 800 metrów. Zwycięzcą biegu został Nijel Amos z Botswany. Dopiero na piątej pozycji bieg ukończył rekordzista świata, Kenijczyk David Rudisha.