Wrocławscy lekkoatleci nie zwolnili tempa na koniec MP

Michał Hamburger/Kamil Wanzek | Utworzono: 2014-07-31 21:18 | Zmodyfikowano: 2014-07-31 21:20

Po wczorajszych 11 medalach trzeci, ostatni dzień Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Szczecinie, zawodnicy AZS AWF Wrocław i WKS Śląska Wrocław zakończyli z 7 medalami. Odpowiednio - 2 złotymi, 3 srebrnymi i 2 brązowymi. Najwięcej powodów do radości przysporzyła nam Ewelina Ptak i panowie rywalizujący na dystansie 4x400 metrów. Najpierw na swoim koronnym dystansie, mistrzyni Polski z 2008 roku i brązowa medalistka Mistrzostw Europy w sztafecie 4x100m, po zaciętej walce wyrywała zwycięstwo o 0,2 sekundy:

Później lekkoatleci z Wrocławia pokazali całej Polsce jak się biega sztafetę 4x400m. Wygrali zawodnicy WKS Śląska a z brązowego medalu mogła cieszyć się drużyna AZS AWF-u:

Ponadto z świetnej strony pokazali się inni wrocławscy lekkoatleci. Srebrny medal na 1500 m zdobył Bartosz Nowicki ustępując tylko znakomitemu Marcinowi Lewandowskiemu. Również srebrne krążki wywalczyli Mateusz Demczyszak i Jakub Szyszkowski. Pierwszy na 3000 metrów z przeszkodami, drugi w rzucie kulą, przegrywając tylko z dwukrotnym Mistrzem Olimpijskim Tomaszem Majewskim. Na najniższym stopniu podium stanęła jeszcze Karolina Makul. Zawodniczka Śląska rzuciła dyskiem 58,92, ustanawiając swój rekord życiowy. Tego dnia jednak musiała uznać wyższość najlepszych polskich dyskobolek Żanety Glanc i Joanny Wiśniewskiej.